Të Ndryshme

Feed Subscription

5 QYTETE TË EUROPËS QË MUND T’I SHIHNI BRENDA NJË FUNDJAVE

Kaq shumë Europë e kaq pak kohë. Europa është një kontinent i mbushur me histori e vende të bukura, por gaboheni nëse mendoni që ju nevojitet qëndrim i gjatë për ta parë dhe shijuar në m ... Lexo me teper »

KULLA E STAMBOLLITMË E LARTË SESA KULLA EIFEL!

Kulla e Çamllëxha-s (Çamlıca) 365 metra e gjatë kalon lartësinë e Eifelit. ... Lexo me teper »

ZBULOHET MINERALI I RRALLË, NUK ËSHTË PARË KURRË NË TOKË!

Shkencëtarët kanë gjetur një mineral, në formën e një diamanti që nuk është parë kurrë më parë në sytë e njerëzve. ... Lexo me teper »

Filmohen 20 burra duke shtyrë aeroplanin 35 tonësh

Stafi teknik dhe punonjësit e aeroportit, janë fotografuar e filmuar duke shtyrë aeroplanin 35 tonësh në pistën e një aeroporti në Indonezi. ... Lexo me teper »

SI TË HIQNI PLUHURIN DHE SHENJAT E GISHTËRINJVE NGA TELEVIZORI ME 2 PËRBËRËS

E mbani mend herën e fundit kur keni parë një film ose dokumentar në televizor? Mund të ketë qenë dje, sot, ose para një kohë të gjatë, duke marrë parasysh se telefoni dhe kompjuteri po z ... Lexo me teper »

MAFINË ÇOKOLLATE ME BADEME DHE PORTOKALL

Shija e freskët e çokollatës, ideale për tryezë kreshmore festive. ... Lexo me teper »

A ËSHTË NJË EKZAMINIM ME RM I RREZIKSHËM?

Nuk njihen rreziqe apo efekte anësore të lidhura me një ekzaminim me Rezonancë Magnetike është pa dhimbje – pacienti nuk mund ta ndiejë atë. ... Lexo me teper »

90 % të zviceranëve janë të lidhur me internet

90 për qind të banorëve të Zvicrës shfrytëzojnë internetin. Shumica e tyre, shkathtësitë e tyre për përdorimin e internetit i vlerësojnësi të mira. Në këtë përfundim ka ardhur një s ... Lexo me teper »

Pse femrat flasin më shumë?

Sepse, pjesët e trurit të ngarkuara për të folur janë më të zhvilluara së paku për 20 përqind më shumë tek femrat se te meshkujt. ... Lexo me teper »

Zbulimi: Gjethet e rrushit janë një ilaç i fuqishëm! Gjithcka që duhet të bëni është t’i zieni

Zbulimi: Gjethet e rrushit janë një ilaç i fuqishëm! Gjithcka që duhet të bëni është t’i zieni ... Lexo me teper »

Ping pong në OKB, në 45-vjetorin e pajtimit SHBA-Kinë

Një ndeshje miqësore ping pongu ndërmjet lojtarëve kinezë dhe delegatëve të OKB është mbajtur në zyrat e kësaj të fundit në Nju Jork, në 45-vjetorin e normalizimit të marrëdhënieve mi ... Lexo me teper »

Elvis Naçi thyen rekord, tejkalon Edi Ramën

Rrjetet sociale janë bërë një matës i famës dhe ndikimit të personaliteteve që kanë te masa. I tillë është rasti edhe me Elvis Naçin, hoxha i cili u bë i famshëm në mbarë hapësirën ... Lexo me teper »

Për shkak të një zogu aeroplani bën ulje emergjente

Fluturimi i aeroplanit japoneze JAL në linjë për në New York, u ul me forcë në aeroportin e Tokios për shkak të problemeve të motorit, me shumë gjasa të shkaktuara nga një zog. ... Lexo me teper »

Rregullat kryesore të Kurban Bajramit

Sipas fesë islame, rituali dhe festa e Kurban Bajramit fillon me faljen e tij herët në xhami, vazhdon me prerjen e kurbanit për atë që ka mundësi, duke mbaruar me vizitat në të afërm, fqinj, ... Lexo me teper »

Zbulohet kontinenti i humbur poshtë ishullit në Oqean?

Shkencëtarët kanë gjetur një “kontinent humbur” nën ishullin Mauritius në Oqeanin Indian, shkruan “The Independent”. ... Lexo me teper »

Udhëheqësi i Samsungit dënohet me pesë vjet burg

Nënkryetari Samsungit u dënua për korrupsion në një skandal që tronditi vendin dhe çoi në tërheqjen e presidentes. ... Lexo me teper »

Testi i xhentilesës!

Zotërinj, a do të paguani më shumë se femrat për një kafe?” ... Lexo me teper »

Si duhet të ujiten lulet?

Ju shpesh pyeteni se ç’po ndodh me lulen tuaj që e doni që ajo po vyshket, po i bien gjethet, apo po shkrihet pa e parë se ka dëmtues ... Lexo me teper »

Pse njerëzit nuk i mbajnë sekretet tona

Është e kuptueshme që armiqtë e tu do t’ia tregojnë sekretet e tua të gjithëve për të dëmtuar. ... Lexo me teper »

Arsyet pse tavolina e çrregullt e punës është shenjë inteligjence

Të kesh një tavolinë të çrregullt, në zyrë, është shenjë inteligjence. Sipas një kërkimi të zhvilluar në Universitetin e Minesotës, janë disa avantazhe të dukshme në të qenit të ç ... Lexo me teper »

Scroll To Top

Sulejman Rustemi - Sprovat e kësaj bote

Sulejman Rustemi - Sprovat e kësaj bote

Sulejman Rustemi - Sprovat e kësaj bote