Shëndetësi

Feed Subscription

Njerëzit e tërë rajonit kanë filluar që të ankohen që po dëgjojnë këtë tingull të çuditshëm

Nëse edhe ju keni dëgjuar këtë zukamë, duhet PATJETËR ta dini këtë. Mund të imagjinoni se si është kur dëgjoni zukamën, por nuk e dini nga rrjedh dhe nga vjen ajo? ... Lexo me teper »

Kafeina ju dehidraton? Mësoni çfarë thotë studimi i fundit

Me siguri edhe ju ashtu si shumë persona të tjerë keni dëgjuar se konsumimi i kafes ju dehidraton dhe prandaj e konsumoni pak edhe pse e doni shumë. ... Lexo me teper »

Ja sa duhet t’i keni rrahjet e zemrës sipas moshës që keni

Rrahjet e zemrës janë një nga ndikuesit më të rëndësishëm në shëndetin e njeriut. Ajo përfshin numrin se sa herë rrahë zemra brenda një minuti. ... Lexo me teper »

Ja çfarë ndodh me trupin nëse konsumoni hudhra çdo mëngjes, esëll

Hudhra është luftuesja më e madhe e sëmundjeve të ndryshme, dhe ngrënia e saj në një stomak të zbrazët mund të bëjë shumë mrekulli të cilat ndoshta as nuk i keni imagjinuar. ... Lexo me teper »

Zbulohet sëmundja e tmerrshme që vjen nga celulari!

Një grup shkencëtarësh nga Hong Kongu thonë se kanë zbuluar një sëmundje të re mjaft të përhapur në gjithë globin e cila mund të jetë shumë e rrezikshme për shëndetin mendor. ... Lexo me teper »

Ja kush janë shenjat e para të kancerit në stomak

Kanceri i stomakut është një sëmundje vdekjeprurëse e cila vret mijëra njerëz çdo vit. Shanset e mbijetesës janë të larta nëse e zbuloni sëmundjen në kohë, por rrallë herë dikush i ku ... Lexo me teper »

Ja çfarë duhet të bëni nëse ndiheni të lodhur gjatë gjithë ditës

Me siguri me afrimin e vjeshtës, me rikthimin në punë, ndiheni të lodhur. Ndonjëherë çuditeni me veten, sepse ju duket sikur jeni të lodhur gjatë gjithë kohës. Është koha të korrigjoni a ... Lexo me teper »

Ushqimet që e “vjedhin” energjinë

A keni menduar ndonjëherë se pse energjia juaj bie në mënyrë drastike gjatë pasdites? Ndoshta fajtor është mëngjesi juaj i preferuar, mesvakti apo dreka. ... Lexo me teper »

Kombinoni këto ushqime për të rënë në peshë

E dimë tashmë që të humbësh peshë është sfidë më vete, dhe më e vështirë akoma është organizimi i vakteve. ... Lexo me teper »

Këto gjëra nuk duhet t’ua thoni më personave që vuajnë nga ankthi

Personat që i kap shpesh paniku apo personat që vuajnë nga ankthi i vazhdueshëm, dëgjojnë gjatë gjithë kohës këshilla të ndryshme nga njerëzit që duan t’i ndihmojnë. ... Lexo me teper »

Nëse nuk djersiteni gjatë verës, jeta juaj është në rrezik!

Simptomat e anhidrozës janë: ju bien ngërç muskujt dhe ndieni dobësim, zemra ju rrahë fort, keni lëkurë të kuqe, nuk djersiteni apo djersiteni shumë pak, ju është ndryshuar aroma e trupit ... Lexo me teper »

Shkenctarët: Rrënjët e kësaj bime shkatërrojnë qelizat kancerogjene për vetëm 48 orë

Lulja e radhiqes është përdorur si një medikament i fuqishëm për shumë probleme shëndetësore që prej antikitetit. Megjithatë, zbulimi i fundit lidhur me këtë bimë i ka mrekulluar shkenc ... Lexo me teper »

Çajet që zëvendësojnë ujin gjatë ditëve të ngrohta të verës

Është koha që të freskoheni në mënyrë të shëndetshme. Nëse jeni adhurues i lëngjeve dhe i pijeve të tjera, ekziston alternativa për ujin, e cila do t’ju japë efektin e njëjtë. ... Lexo me teper »

Përdorimi i gjatë i vajit të peshkut sjell pasoja të rënda

Vaji i peshkut gjithmonë është përmendur për përfitimet e shumta shëndetësore që ofron. ... Lexo me teper »

Ja gjashtë ushqime të cilat ju ngopin dhe ju dobësojnë njëkohësisht!

Teksa dielli dhe vera kanë mbërritur tashmë, të jesh në formë është gjëja e vetme që shumë njerëz kanë në mendje. ... Lexo me teper »

TRI LËNGJET MAGJIKE PËR GJUMË TË REHATSHËM!

Nëse dëshironi që përmes përgatitjeve shtëpiake të ilaçeve të flini mirë dhe të kënaqeni me gjumin cilësor, atëherë ju paraqesim tri pije të thjeshta që ju ndihmojnë të relaksoheni ... Lexo me teper »

DIETA “SEKONDA E FUNDIT”!

Të gjithë flasin për të, mes njerëzve të njohur të artit dhe sportit dhe është dietë që përbëhet nga vetëm dy numra që në dukje janë misterioz, 16 dhe 8. ... Lexo me teper »

8 KËSHILLA TË THJESHTA QË TË ZHDUKNI DËMTIMET E DHËMBËVE!

Dhëmbët janë pjesë me rëndësi estetike dhe shëndetësore për njeriun dhe sigurisht secili nga ne dëshiron të ketë dhëmbë të bardhë dhe të shëndetshëm. ... Lexo me teper »

USHTRIMET PËR ATA QË RRINË GJATË PARA KOMPJUTERIT!

Nëse puna juaj kërkon të qëndroni gjatë të ulur para kompjuterit, sigurisht tashmë i keni përjetuar dhimbjet në shpinë dhe supe, si dhe qëndrim të kërrusur. ... Lexo me teper »

MËSOHEN EFEKTET E SHALQIRIT NË TRUPIN E NJERIUT, JA SI NDIKON AI

Nuk ka ushqim që më me sukses e shuan etjen në ditët e ngrohta sesa shalqiri. Edhe pse themi se është pemë, ajo në fakt është perime dhe i takon familjes së kungujve. Në 100 gr shalqi ka v ... Lexo me teper »

Scroll To Top

Sulejman Rustemi - Sprovat e kësaj bote

Sulejman Rustemi - Sprovat e kësaj bote

Sulejman Rustemi - Sprovat e kësaj bote