Të Ndryshme

Feed Subscription

Mamaja e 4 fëmijëve tregon se si është jeta e vogëlushëve të saj pa telefon dhe internet

Niki Boon nisi të bënte fotografi për qejfin e saj ndërsa jetonte në Skoci. Më pas ajo u detyrua të hiqte dorë nga ky pasion për shkak se rrethanat ndryshu ... Lexo me teper »

Në rajon ka interes për librin, mbështetje nga institucionet

Libri është një burim themelor i dijes njerëzore, por edhe udhëzues masiv i komunikimit. Sa ka interes për leximin e librave në rajon dhe sa projekte letrare zbatuan ... Lexo me teper »

Shqiptarët sensibilizohen me banorët e veriut, ja si ndihmojnë myslimanët

Me qëllimin për t’u ardhur në ndihmë banorëve të bllokuar nga dëbora në veriu e Shqipërisë, myslimanët e Xhamisë së Dine Hoxhës ... Lexo me teper »

Lamtumirë, Barak Husein Obama, “presidenti i parë musliman” i Amerikës

Për tetë vjet, një person me ngjyrë me një baba kenian emri i mesëm i të cilit është Husein, dhe që e kaloi pjesën më të madhe të ... Lexo me teper »

Anthony Joshua shfaq veten duke u falur në një xhami në Dubai: disa e kritikojnë, të tjerë e mbështesin

“Krahas fatit, punës së vështirë dhe talentit .. Lutja (namazi) është një bazë solide. Ishte ndjenjë e mirë t’i bashkangjitem vëllait tim n ... Lexo me teper »

Hollande për deklaratat e Trumpit: BE nuk ka nevojë për këshilla

Presidenti i Francës, Francois Hollande deklaroi se Bashkimi Evropian (BE) nuk ka nevojë për këshilla nga jashtë, duke i dhënë kështu një përgjigje t ... Lexo me teper »

Rrënoja mes flakëve dhe tymit: Pamje tragjike pas rrëzimit të avionit sipër shtëpive

Rrënoja të kapluara nga flakët dhe shtëllunga të rënda tymi, videoja e tmerrshme tregon pasojat e rrëzimit të avionit turk të mallrave në Kirgistan. ... Lexo me teper »

Raporti shokues: 8 miliarderë janë aq të pasur sa gjysma më e varfër e botës

Tetë personat më të pasur në botë zotërojnë aq shumë pasuri, sa 3.6 miliardë njerëzit që përbëjnë gjysmën më të var ... Lexo me teper »

Përfaqësuesit e Jugohromit do të takohen me kryeministrin Emil Dimitriev

Të hënën përfaqësues së Sindikatës së Jugohromit pritet të takohen me kryeministrin, pas kërkesës së parashtruar dy javë më par ... Lexo me teper »

The Wall Street Journal: George Soros humbi 1 miliardë USD nga fitorja e Donald Trump

The Wall Street Journal raporton sot se miliarderi dhe financuesi i majtë, George Soros ka humbur rreth 1 miliardë Dollarë si pasojë e fitores së zgjedhjeve presidenciale amer ... Lexo me teper »

Përse është me rëndësi data e shpalljes së Bashkësisë së Komunave Serbe - Nga Veton Surroi

Simbolet: Dita e pastrimit, kryengritësit dhe gjumi i arinjve. ... Lexo me teper »

Gjarpër në avion! Anulohet mes panikut fluturimi drejt Dubait

Një fluturim nga Omani për në Dubai u anulua mes panikut pasi stafi gjeti një gjarpër në aeroplan. ... Lexo me teper »

Ja pse avionët i zbehin dritat kur ulen

Kur vjen puna tek udhëtimi me avion ekzistojnë me mijëra pyetje pa përgjigje. Por tanimë njëra prej tyre e ka një të tillë. Nëse e keni pyetur veten s ... Lexo me teper »

Interesim i madh për mesazhin e Ronaldos në rrjetet sociale

Mesazhi mbështetës i yllit portugez të Realit të Madridit Cristiano Ronaldo për fëmijët sirianë ka ngjallur interesim të madh në rrjetet sociale. ... Lexo me teper »

Antarktida fsheh një mrekulli

Sipërfaqja e akullt me temperatura që shkojnë deri në -60 gradë celcius dhe erëra të forta polare, Antarktida nuk shquhet për bimësi. Por nën akullin ... Lexo me teper »

Tito ka vdekur si mysliman duke lexuar Kur’an-in?

Myftiu i dikurshëm i Beogradit, Hamdija Jusifspahiq, në një intervistë për një radio, të dhënë para dhjetë vjetësh, për herë të pa ... Lexo me teper »

Ku formohen diamantet më të rrallë në Tokë?

Në “xhepa” metali të lëngshëm, me qindra kilometra thellë në Tokë: analiza e këtyre gurëve me struktura të caktuara kimike zbulon informacione t ... Lexo me teper »

Reflektimi i ndëgjimit të Kur’anit në trupin tuaj

Në vitin 1839, shkencëtari “Enrick William Duve” zbuloi se ekspozimi i trurit ndaj tingujve të caktuara, mund të ndikojë pozitivisht dhe negativisht. Kur ai i ekspozoi ves ... Lexo me teper »

Pikët maksimale të provimeve në gjithë Australinë i kap refugjati sirian

Familja e tyre së pari shkoi në Liban, pastaj në Egjipt dhe në fund arriti në Australi ku nisi një jetë të re. ... Lexo me teper »

Pse kemi frikë nga errësira

Nuk janë vetëm fëmijët që kanë frikë nga errësira, por edhe të rriturit dhe numri i tyre nuk është i vogël. Një sondazh i YourGov, real ... Lexo me teper »

Scroll To Top

Sulejman Rustemi - Sprovat e kësaj bote

Sulejman Rustemi - Sprovat e kësaj bote

Sulejman Rustemi - Sprovat e kësaj bote