Të Ndryshme

Feed Subscription

Shqiptarët në Maqedoni as 5 % të kompanive private

Shqiptarët nuk janë as 5 për qind të punësuar në kompanitë e njohur publike, por edhe në sektorin bankar, informon INA. Kjo përqindje është skand ... Lexo me teper »

Media e Steve Banon, intervistë shokuese: Ekstremistët e ‘ushtrisë së Soros’ uzurpojnë Maqedoninë

Media amerikane ‘Breitbart Daily News’ që zotërohet nga biznesmeni dhe këshilltari i Presidentit Trump, Steve Banon, ka bërë një intervistë me një aktivist ... Lexo me teper »

Në përfundim të vizitës në vendet e Gjirit, Erdogani kthehet në Mekë për umren

Presidenti turk i ka dhënë fund një vizite të suksesshme disaditore në Bahrejn, në Arabinë Saudite e n ... Lexo me teper »

Përse karriera fillon pas moshës 50-vjeçare?

“Jeta fillon te të 66-at” këndonte për daljen në pension Udo Jürgens në këngën e tij të njohur të viteve 1970. Ndërsa atij do t’i duhej ta ... Lexo me teper »

Dobitë që ka adhurimi në jetën e besimtarit

Në Kuran përmenden ajete të shumta që flasin rreth dobive dhe gjurmëve që lë adhurimi në jetën e njeriut, dhe se devotshmëria dhe punët e mira ja ... Lexo me teper »

Këngëtari nga Kosova la muzikën për fe

Këngëtari i njohur nga Kosova, Don Arbas, ka kohë që po qëndron larg skenës së muzikës. ... Lexo me teper »

Me gjithë sëmundjen e rëndë, dëbohet familja shqiptare nga Gjermania

Dashnor Malecka vuan nga një sëmundje e rëndë dhe e ka të vështirë për të punuar, por as kjo nuk është marrë parasysh. Familja Malecka nga ... Lexo me teper »

Stamboll, pas 11 ditësh shpëtohet këlyshi që ra në një pus të thellë

Është shpëtuar këlyshi i cili ra në një pus në Beykoz të Stambollit, me thellësi prej 70 metra dhe diametër prej 30 centimetra. ... Lexo me teper »

Nuk do ta besoni se nga sa njerëz ruhet Putin

Edhe pse shefi i Kremlinit në mënyrë të përsëritur është i kërcënuar ndaj vrasjeve, pranë tij dhe mbi të nuk mund të fluturojë as ... Lexo me teper »

Nuk doni të flisni me kolegët, mbani këtë pajisje në vendin e punës

Vendi i punës në shekullin e 21-të është një mrekulli që duhet parë. Teknologjia e bën më të lehtë bashkëpunimin me kolegët, pa pa ... Lexo me teper »

Kur mblidhen 500 anëtarë të një familjeje…

Më shumë se 500 anëtarë të një familjeje kineze kanë pozuar së bashku në një fotografi të fundit familjare. Fotot janë marrë në ba ... Lexo me teper »

Shqipëri, #Ndakafshatën shpërndan veshmbathje për 200 fëmijë dhe gra

Në qytetin e Kavajës, në Shqipëri, Nisma e njohur e bamirësisë #Ndakafshatën ka arritur ditën e sotme të shpërndajë xhupa, pantallona dhe kë ... Lexo me teper »

Kryeministri i Kanadasë dëgjon Kuran

Kryeministri i Kanadasë Justin Trudeau ka dëgjuar ajete nga Kurani gjatë faljes së namazit të viktimave të sulmit terrorist në Kanada, ku u vranë 6 veta në ... Lexo me teper »

Lindsay Lohan tregon se si ndihet pas leximit të Kuranit dhe agjërimit për Ramazan

Në emisionin “Siwar Shoaib” të Kuwait TV ka qenë mysafire Lindsay Lohan, e cila ka pohuar se disa herë ka falur namaz dhe tre ditë rresht ka agjëruar vitin e kaluar g ... Lexo me teper »

Dashuria e nënës ndikon në zhvillimin e trurit të fëmijës

Një studim i Universitetit të Washingtonit ka arritur në përfundimin se fëmijët të cilët kanë pasur gjithmonë prindërit apo një të af ... Lexo me teper »

“Nuk jam muslimane por vizita e xhamisë më bëri të qaj”

Në Angli dje të gjitha xhamitë kishin hapur dyert për të pritur njerëz të ndryshëm në “Open Day”, ku njerëzve do tu ofrohej një mikpritje, nj ... Lexo me teper »

Ushtria e krimbave frikëson fermerët Afrikan, radhën e ka Mesdheu

Shkencëtarët po bëjnë thirrje për veprime urgjente për të ndaluar përhapjen e ‘ushtrisë së krimbave’ që është duke shkatërruar ... Lexo me teper »

Një nga dhelprat më të vogla në botë, në rrezik zhdukjeje

Kjo dhelpër e vogël ka fituar zemrat e vizitorëve të kopshtit zoologjik Taronga në Sidnei, pasi arriti të dalë vetë nga kutia. ... Lexo me teper »

50 agjentët sekretë shqiptarë më të famshëm në botë

Ata qe kane punuar me nder, e ata qe kane lenë pas punës se tyre turp. Ne këtë speciale do te vijne historitë e 50 prej tyre, te rrëfyera ne media e libra nga ish-agjente ... Lexo me teper »

Agjentja sekrete: Më mirë burg sesa të ‘ha një plumb’ për Donald Trump

Një agjente e lartë e Shërbimeve Sekrete amerikane ka deklaruar se nuk do “hante” kurrë një plumb për Donald Trump. ... Lexo me teper »

Scroll To Top

Sulejman Rustemi - Sprovat e kësaj bote

Sulejman Rustemi - Sprovat e kësaj bote

Sulejman Rustemi - Sprovat e kësaj bote