Të Ndryshme

Feed Subscription

12 të ardhurat që nuk tatohen

Kudo në botë të ardhurat tatohen, por ka disa burime të ardhurash për disa kategori që nuk i nënshtrohen tatimit. ... Lexo me teper »

Funari i pashkelur, infrastruktura pengon turizmin

E pasur me pyje të shumëllojshme, me liqene të pastër dhe një natyrë thuajse të pashkelur, Funari është një nga bukuritë më të mëdha të Bashkisë Elbasan, por edhe të vendit. ... Lexo me teper »

Arsyeja pse themi “shëndet” kur dikush teshtin

E keni menduar ndonjëherë se përse themi “shëndet” kur dikush teshtin? ... Lexo me teper »

Ekonomi: Kulinaria është produkt i ri turistik që duhet promovuar

Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Milva Ekonomi, mori pjesë në “Konferencën e Degustimit të Kulinarisë nga gjithë trevat shqiptare”. Konferenca u organi ... Lexo me teper »

Të ndërtosh një bar vetëm me tapa shishesh

Një djalë dizenjoi dhe ndërtoi një bar me tapat e shisheve. Ai, së bashku me një mikun e vet, për 5 vite me radhë koleksionuan tapat metalike të shisheve dhe përfundimin e shihni vetë. ... Lexo me teper »

Fshati që furnizon gjysmën e Kosovës me ujë të pijshëm, nuk ka ujë për vete!

Mund të duket çudi, por është e vërtetë, fshati i cili shtrihet pranë Liqenit të Batllaves, i cili furnizon pothuajse gjysmën e Kosovës me ujë të pijshëm, nuk mund ta shfrytëzojë këtë ... Lexo me teper »

Humbi djalin nga kanceri, Joe Biden fjalim prekës: Ka ende shpresë për të sëmurët

Ish-zëvendëspresidenti demokrat amerikan, Joe Biden, në një prej fjalimeve më të mëdha që prej largimit nga detyra në fillim të këtij viti, tha se do t’i pëlqente të ishte presidenti am ... Lexo me teper »

Veçantia e ishullit Jeju, i shpallur një nga 7 mrekullitë natyrore

130 kilometra në jug të gadishullit korean, gjendet Ishulli Jeju, i cili është ishulli më i madh dhe provinca më e vogël në Korenë e Jugut. ... Lexo me teper »

Hapen shkollat e para për të mësuar përdorimin e YouTube

Mbretëria e Bashkuar ka hapur shkollën e trajnimit ‘Youtube Academy’ për fëmijët në moshat 7 deri 18 vjeç. Akademia është vendi ku ata mësojnë teknika dixhitale që të përgatiten për ... Lexo me teper »

Si të hiqni njollat e vajit me sodë buke

Njollat e vajit shumë vështirë pastrohen, pavarësisht faktit nëse janë në rroba, në parket apo në dysheme. ... Lexo me teper »

E pakuptimtë/Ky është burgu i çuditshëm dhe luksoz që do të hapet në Britani

Ky është burgu ideal, ku të burgosurit do të qëndronin me shumë qejf! Ata do të kenë telefona, por edhe kompjuter në burgun më të madh që do të hapet së shpejti në Britani. ... Lexo me teper »

Këshilla e Bill Gates për të rinjtë: Nuk mjafton vetëm shkolla

Themeluesi i kompanisë Microsoft dhe njeriu më i pasur në botë Bill Gates e ka zbuluar këshillën që do ia jepte vetes kur ishte i ri. ... Lexo me teper »

Çerekshekulli “Drita Islame”: kur Ervin Hatibi sajoi të vetmen gazetë me dy apertura dhe dy faqosje

“Drita Islame”, organ i njohur i Komunitetit Musliman Shqiptar mbushi 25-vjet aktivitet. Ajo pason të famshmen “Zani i Naltë”, organ historik i këtij komuniteti deri pas lufte, që ishte ek ... Lexo me teper »

Njihuni me Blue Pond, një ndër liqenet më të veçanta në botë

Në pjesën më veriore të Japonisë ekziston ishulli Hokkaido, një vend vërtetë i veçantë. Bëhet fjalë për Blue Pond, një liqen i madh, që prej disa vitesh është bërë një destinacion ... Lexo me teper »

Duke kursyer monedha grumbulloi paratë për të kryer Umren

Mina Mustafa, 40 vjeçari nga fshati Hotël i Kumanovës, ka zgjedhur një mënyrë të pazakonshme pà ... Lexo me teper »

Pasi humbi bashkëshorten e tij, ky i moshuar ka një mesazh për gjithë burrat

Një faqe në Facebook me emrin Humans of New York ka promovuar një trend të ri i cili ka filluar të përhapet nà ... Lexo me teper »

http://rtvislam.ch/artikulli.php?id=64314

Nëse doni të ktheni peshqirët tuaj të vjetër në të rinj, duhet të lexoni me shumà ... Lexo me teper »

Promovohet regjistri dixhital për ciceronët në Maqedoni

Asociacioni i Ciceronëve të Republikës së Maqedonisë, me rastin e Ditës Ndërkombëtare t ... Lexo me teper »

Arma e heshtur: Kur spiunët vrasin me helm

Arma e heshtur është përdorur në shumë raste nga agjentët koreano-veriorë. Por precedentë ... Lexo me teper »

A e dini pse aeroplanët kanë ngjyrë të bardhë?

A keni qenë ndonjëherë kureshtarë të dini pse të gjithë aeroplanët janë t ... Lexo me teper »

Scroll To Top

Sulejman Rustemi - Sprovat e kësaj bote

Sulejman Rustemi - Sprovat e kësaj bote

Sulejman Rustemi - Sprovat e kësaj bote