Të Ndryshme

Feed Subscription

Zvicër, shkollat e FETO-s në prag të mbylljes

Shkolla e organizatës terroriste FETO e cila vepron në kuadër të fondacionit “Sera Schule" në qytetin më të madh të Zvicrës në Cyrih, ka ardhur në prag të mbylljes për shkak të mosinte ... Lexo me teper »

Kështu zbuloni nëse televizori juaj përgjohet

Pajisjet e lidhura me internetin mund të përgjohen shumë lehtë. Mjafton një gabim nga përdoruesi i pajisjes, sidomos kur kjo e fundit lidhet me internetin dhe ato janë potencial për të rënë ... Lexo me teper »

10 milionë euro për shpenzime jashtë vendit

Shuma të mëdha parash të buxhetit të shtetit edhe më tutje vazhdojnë të shpenzohen për udhëtime zyrtare brenda dhe jashtë vendit. ... Lexo me teper »

MË REKRUTUAN PËR TË SHKATËRRUAR ISLAMIN, U BËRA MUSLIMANE

Historia se si u ktheva në Islam është një histori planesh. Unë kisha bërë plane, grupi me të cilin isha kishte bërë plane, dhe Allahu kishte bërë plane. Dhe Allahu është më i miri i Pl ... Lexo me teper »

Ronaldo: “Ndoshta do ti bëhem vëlla musliman Özilit”

Cristiano Ronaldo shoqërohej shumë me Mesut Özil (mysliman) kur ai ishte tek Real Madrid dhe se atij i ka pëlqyer shumë feja Islame. ... Lexo me teper »

Premierliga numëron 58 lojtarë musliman

Kur kishte filluar si format Premierliga në vitin 1992, në të luante vetëm një futbollist mysliman. Ai ishte mesfushori spanjoll i Tottenhamit, Nayim. ... Lexo me teper »

Përse Zoti i Plotfuqishëm zgjodhi sorrën që ta mësojë Kabilin se si ta varrosë vëllanë e tij

Ka ardhur përmendja e sorrës në Kuran në kaptinën El-Maideh, ku Allahu xh,sh thotë:’’Lexoju (Muhammed) atyre (jehudive e të tjerëve) ngjarjen e vërtetë të dy djemve të Ademit, kur të ... Lexo me teper »

Shkencëtarët zbulojnë nga vjen ari, ky fakt ishte prezentuar 14 shekuj më parë në Kur’an

Por, ndoshta ne do ta vlerësojmë arin edhe më shumë, tani që shkencëtarët amerikanë kanë zbuluar se i gjithë ari në Tokë është krijuar pas përplasjes së yjeve të vdekur. ... Lexo me teper »

Reperi shqiptar gjithmonë në telashe, ndërsa nëna e tij falet çdo ditë

Ai është një nga reperët shqiptarë, të cilin e ndjekin telashet gjithmonë nga pas, pasi është natyre rebele dhe shpesh bëhet objekt për policinë apo shtetin. ... Lexo me teper »

Në zgrip të harresës: Polonia me ngjyrat e fotografit që udhëtonte me Hitlerin

Në fund të viteve 1930 dhe në fillim të viteve 1940, fotografi gjerman dhe nazist i vijës së ashpër, me emrin Hugo Jaeger, gëzonte akses të paprecedent në rangjet e larta të Rajhut të Tret ... Lexo me teper »

I ka dhënë 16 miliard $ për muslimanët, ky është biznesmeni nga Arabia Saudite

Mbrëmë përmes SnapChatit, biznesmeni nga Arabia Saudite, Sheikh Suleiman al-Rraxhi ka treguar se ka dhuruar 16 miliard$ apo 60 miliard rijal për bamirësi. ... Lexo me teper »

Si të bëni gotat e bardha që të shkëlqejnë, vetëm me 4 përbërës

Shenjat e gishtërinjve, njollat e pluhurit apo shtresat opake të papastërtisë janë një skenar i njohur për shumë amvisa. Larja me dorë është metoda më efektive për pastrimin e gotave të ... Lexo me teper »

Liqeni i Batllavës, atraksion turistik që s’po mirëmbahet

Thuhet se në fund të Liqenit të Batllavës i cili është i thellë rreth 48 metra, ende gjenden themelet e shtëpive që dikur kishin ekzistuar në hapsirën ku sot zë vend liqeni. ... Lexo me teper »

Pija e darkës për të humbur dhjamin e padëshiruar

Procesi i humbjes së peshës pothuajse gjithmonë fillon me zvogëlimin e numrit të kalorive që ju hani dhe duke rritur numrin e kalorive që digjni. ... Lexo me teper »

Papagalli i veçantë, ndihmon pronaren të mbledhë rrobat

Melanie Smith nga Mississippi i Shteteve të Bashkuara, është pronarja e papagallit Penny, që ka fituar një shprehi të pazakontë. ... Lexo me teper »

Statuset në Facebook zbulojnë personalitetin

Sipas një studimi të ri, zbulohet se përditësimet e statuseve që postojnë njerëzit në Facebook, mund të zbulojë një sërë tiparesh të personalitetit, duke përfshirë edhe në qoftë se d ... Lexo me teper »

Macja më e veçantë në botë, të gjithë duan të bëjnë foto me të

Një mace gjigante nga Tajlanda ka çmendur rrjetin me pamjen e saj prej pelushi. ... Lexo me teper »

Lulet që mund t’i përdorni për të ngrënë

Përmbajnë shumë benefite natyrale të cilat i ndihmojnë shumë organizmit tuaj. ... Lexo me teper »

Si ta kuptoni sa të vjetra i keni gomat e makinës dhe sa mund të lëvizni me to

Me kalimin e kohës, gomat e makinës vjetërsohen varësisht nga kushtet e rrugës dhe lëvizjes. Gomat mund të qëndrojnë deri në 10 vite, por rekomandohet nga prodhuesit qe ato të ndërrohen ç ... Lexo me teper »

Biftek në piper

Një pjatë e mrekullueshme, që të gjithë do ta pëlqejnë, edhe nëse nuk e kanë provuar më parë. ... Lexo me teper »

Scroll To Top

Sulejman Rustemi - Sprovat e kësaj bote

Sulejman Rustemi - Sprovat e kësaj bote

Sulejman Rustemi - Sprovat e kësaj bote