Të Ndryshme

Feed Subscription

Kėshilla pėr Zgjedhjet nė Maqedoni nga Hoxhė Ahmed Kalaja

Allahu i Madheruar ju bekofte qe zgjedhja juaj neser te veje aty ku duhet e te ndeshkohet me të ai që e meriton. ... Lexo me teper »

BURMA PO MASAKROHET – dr. Umer Abdul Kafi

Ishte dikur një shtet i vogël që quhej Arakan. Aty jetonin Tre Milionë muslimanë. Kufizoheshin me shtetin e Burmas e cila është me shumicë Budiste. ... Lexo me teper »

Dr. Jackie Y. Ying ėshtė njė eksperte e jashtėzakonshme nė fushėn e Nanoteknologjisė.

E lindur në Taipei, Ying ka mbrojtur doktoraturën në Universitetin Princeton. ... Lexo me teper »

Cila ka marrė jetė mė parė: panettonne apo buka e artė?

Receta e kësaj ëmbëlsire të fundvitit ka filluar që në shek. XVI. I pari që ka shkruar për një embëlsirë, që të kujton brumin e panetto ... Lexo me teper »

Sekreti i madh qė fshehu ishulli mė i largėt nė botė

Një nga ishujt më të largët të botës, pothuajse 2,000 kilometra nga toka më e afërt, është i mbuluar me akull pothuaj gjatë gjithë vitit. Nu ... Lexo me teper »

Armiku i Islamit Kastriot Myftaraj bėnė thirrje pėr zhdukjen e Lėvizjes Besa.

Krimet, mëkatet dhe fajet e Lëvizjes Besa që po u adresohen nga kundërshtarët mund të përmblidhen me një fjali: ‘Ata janë muslimanë të devotsh ... Lexo me teper »

Rrėfimi emocional i Shkodran Mustafit: Kjo ėshtė arsyeja qė kam filluar tė falė namazin

Anëtari i Arsenalit përpos që është një futbollist mjaftë i mirë, ai është edhe një praktikues i fesë islame. ... Lexo me teper »

Ēdo tė thotė tė kesh fėmijė nė Suedi: vendi me politikat mė tė mira prindėrore nė botė

Këtë vit US News botoi një studim sipas të cilit Suedia është përzgjedhur si vendi më i mirë në botë për të patur e rritur fëmij ... Lexo me teper »

Hani GJASHTĖ HUDHRA TĖ PJEKURA dhe shikoni ēfarė i ndodhė trupit BRENDA 24 ORĖVE

Hudhra konsiderohet si ndër ushqimet më të shëndetshme në planet sepse e trajton shtypjen e lartë të gjakut, shtypjen e ulët të gjakut, sulmet në zem ... Lexo me teper »

U shpėtoi jetėn 439 udhėtarėve, ja me ēfarė u shpėrblye piloti hero

Agjencia ajrore kineze e ka shpërblyer me 440 mijë dollarë He Chao-n i cili është cilësuar si hero, pasi ju shpëtoi jetën 439 personave. ... Lexo me teper »

Shihni ēfarė bėri 7 vjeēarja pėr nėnėn e sėmurė me kancer

Një vogëlushe i ka plotësuar dëshirën e fundit nënës së saj, që të fotografohej me fustanin e saj të martesës në vendin ku u martuan pr ... Lexo me teper »

Historia nė shėrbim tė shpresės: si u kthye nė muze pallati i Sadam Huseinit nė Basra

Kur Yazan Fadhli e paraqet veten tek njerëzit dhe përmend se është nga Iraku, atdheu i tij nxit pyetje rreth militantëve, dhunës sektariane, armëve kimike dhe makina ... Lexo me teper »

Njė myslimane e cila ruante delet: Kjo ėshtė historia frymėzuese e ministres sė Arsimit tė Francės

Jetojmë në një kohë kur e gjithë bota po debaton nëse emigrantët janë apo jo diçka e mirë për vendet pritëse – që nga Donald Trumpi q ... Lexo me teper »

Xhamia Koxha Mehmet Bej, e pėrmalluar pėr thirrjen e ezanit

Vazhdon të presë për rindërtim xhamia Koxha Mehmet Bej në fshatin Tabanoc të Kumanovës në veri të Maqedonisë, e cila prej një shekulli qëndr ... Lexo me teper »

Heroi i harruar

«Kosova është gjaku im që nuk falet». Kështu mendonte dikur Ali Podrimja, poeti ynë i madh, ai që na la aq shumë porosi, aq shumë klithma për l ... Lexo me teper »

Voskopoja u ndėrtua nga vllehėt, Korēa vepėr e myslimanėve

Korçë- Që nga atëherë kanë kaluar shumë kohë por deri më tani kjo histori ka mbetur e patreguar. Sot vjen për herë të parë. Çu ... Lexo me teper »

Nga Amir B. AHMETI: Trump vs. Clinton dhe “elektorėt e pabesė”

Pikërisht pas katër javësh, amerikanët do të votojnë për presidentin e ardhshëm të tyre. Ndërkohë që gara presidenciale po ashpërsohet ... Lexo me teper »

Qė prej 40 vitesh u jep "jetė" makinave tė shkrimit

Haluk Erçelik nga Stambolli, i cili prej 40 vitesh realizon riparimin e makinave të shkrimit, u "jep jetë" atyre të cilat kanë humbur disponueshmërinë me ... Lexo me teper »

Nė Vjenė hapet ekspozita "Istanbul Photo Awards"

Në kryeqytetin austriak, Vjenë, është hapur ekspozita e fotografive ndërkombëtare të konkurrencës në kategorinë e lajmeve "Istanbul Photo Awards ... Lexo me teper »

KUR FEJA BĖHET MALL TREGTIE

Një foto që po qarkullon në rrjetet sociale tregon një klerik të veshur me veladonin fetar dhe qëndron i mbështetur në një tabelë ku njofton se ë ... Lexo me teper »

Scroll To Top

Muhamed Asllani - Urdhërimi për të mirë dhe ndalimi nga e keqjaMuhamed Asllani - Urdhėrimi pėr tė mirė dhe ndalimi nga e keqja

Muhamed Asllani - Urdhërimi për të mirë dhe ndalimi nga e keqja