Të Ndryshme

Feed Subscription

Ping pong në OKB, në 45-vjetorin e pajtimit SHBA-Kinë

Një ndeshje miqësore ping pongu ndërmjet lojtarëve kinezë dhe delegatëve të OKB është mbajtur në zyrat e kësaj të fundit në Nju Jork, në 45-vjetorin e normalizimit të marrëdhënieve mi ... Lexo me teper »

Elvis Naçi thyen rekord, tejkalon Edi Ramën

Rrjetet sociale janë bërë një matës i famës dhe ndikimit të personaliteteve që kanë te masa. I tillë është rasti edhe me Elvis Naçin, hoxha i cili u bë i famshëm në mbarë hapësirën ... Lexo me teper »

Për shkak të një zogu aeroplani bën ulje emergjente

Fluturimi i aeroplanit japoneze JAL në linjë për në New York, u ul me forcë në aeroportin e Tokios për shkak të problemeve të motorit, me shumë gjasa të shkaktuara nga një zog. ... Lexo me teper »

Rregullat kryesore të Kurban Bajramit

Sipas fesë islame, rituali dhe festa e Kurban Bajramit fillon me faljen e tij herët në xhami, vazhdon me prerjen e kurbanit për atë që ka mundësi, duke mbaruar me vizitat në të afërm, fqinj, ... Lexo me teper »

Zbulohet kontinenti i humbur poshtë ishullit në Oqean?

Shkencëtarët kanë gjetur një “kontinent humbur” nën ishullin Mauritius në Oqeanin Indian, shkruan “The Independent”. ... Lexo me teper »

Udhëheqësi i Samsungit dënohet me pesë vjet burg

Nënkryetari Samsungit u dënua për korrupsion në një skandal që tronditi vendin dhe çoi në tërheqjen e presidentes. ... Lexo me teper »

Testi i xhentilesës!

Zotërinj, a do të paguani më shumë se femrat për një kafe?” ... Lexo me teper »

Si duhet të ujiten lulet?

Ju shpesh pyeteni se ç’po ndodh me lulen tuaj që e doni që ajo po vyshket, po i bien gjethet, apo po shkrihet pa e parë se ka dëmtues ... Lexo me teper »

Pse njerëzit nuk i mbajnë sekretet tona

Është e kuptueshme që armiqtë e tu do t’ia tregojnë sekretet e tua të gjithëve për të dëmtuar. ... Lexo me teper »

Arsyet pse tavolina e çrregullt e punës është shenjë inteligjence

Të kesh një tavolinë të çrregullt, në zyrë, është shenjë inteligjence. Sipas një kërkimi të zhvilluar në Universitetin e Minesotës, janë disa avantazhe të dukshme në të qenit të ç ... Lexo me teper »

Zvicër, shkollat e FETO-s në prag të mbylljes

Shkolla e organizatës terroriste FETO e cila vepron në kuadër të fondacionit “Sera Schule" në qytetin më të madh të Zvicrës në Cyrih, ka ardhur në prag të mbylljes për shkak të mosinte ... Lexo me teper »

Kështu zbuloni nëse televizori juaj përgjohet

Pajisjet e lidhura me internetin mund të përgjohen shumë lehtë. Mjafton një gabim nga përdoruesi i pajisjes, sidomos kur kjo e fundit lidhet me internetin dhe ato janë potencial për të rënë ... Lexo me teper »

10 milionë euro për shpenzime jashtë vendit

Shuma të mëdha parash të buxhetit të shtetit edhe më tutje vazhdojnë të shpenzohen për udhëtime zyrtare brenda dhe jashtë vendit. ... Lexo me teper »

MË REKRUTUAN PËR TË SHKATËRRUAR ISLAMIN, U BËRA MUSLIMANE

Historia se si u ktheva në Islam është një histori planesh. Unë kisha bërë plane, grupi me të cilin isha kishte bërë plane, dhe Allahu kishte bërë plane. Dhe Allahu është më i miri i Pl ... Lexo me teper »

Ronaldo: “Ndoshta do ti bëhem vëlla musliman Özilit”

Cristiano Ronaldo shoqërohej shumë me Mesut Özil (mysliman) kur ai ishte tek Real Madrid dhe se atij i ka pëlqyer shumë feja Islame. ... Lexo me teper »

Premierliga numëron 58 lojtarë musliman

Kur kishte filluar si format Premierliga në vitin 1992, në të luante vetëm një futbollist mysliman. Ai ishte mesfushori spanjoll i Tottenhamit, Nayim. ... Lexo me teper »

Përse Zoti i Plotfuqishëm zgjodhi sorrën që ta mësojë Kabilin se si ta varrosë vëllanë e tij

Ka ardhur përmendja e sorrës në Kuran në kaptinën El-Maideh, ku Allahu xh,sh thotë:’’Lexoju (Muhammed) atyre (jehudive e të tjerëve) ngjarjen e vërtetë të dy djemve të Ademit, kur të ... Lexo me teper »

Shkencëtarët zbulojnë nga vjen ari, ky fakt ishte prezentuar 14 shekuj më parë në Kur’an

Por, ndoshta ne do ta vlerësojmë arin edhe më shumë, tani që shkencëtarët amerikanë kanë zbuluar se i gjithë ari në Tokë është krijuar pas përplasjes së yjeve të vdekur. ... Lexo me teper »

Reperi shqiptar gjithmonë në telashe, ndërsa nëna e tij falet çdo ditë

Ai është një nga reperët shqiptarë, të cilin e ndjekin telashet gjithmonë nga pas, pasi është natyre rebele dhe shpesh bëhet objekt për policinë apo shtetin. ... Lexo me teper »

Në zgrip të harresës: Polonia me ngjyrat e fotografit që udhëtonte me Hitlerin

Në fund të viteve 1930 dhe në fillim të viteve 1940, fotografi gjerman dhe nazist i vijës së ashpër, me emrin Hugo Jaeger, gëzonte akses të paprecedent në rangjet e larta të Rajhut të Tret ... Lexo me teper »

Scroll To Top

Bashkim Bajraktari - Ti shtojmë punët e mira në peshoren e ditës së gjykimitBashkim Bajraktari - Ti shtojmë punët e mira në peshoren e ditës së gjykimit

Bashkim Bajraktari - Ti shtojmë punët e mira në peshoren e ditës së gjykimit