WhatsApp vjen me tiparin e shumė pritur – lėshon video-thirrjet nė gjitha sistemet operative!

Në maj disa përdorues kanë pasur mundësinë të provojnë thirrjet me video në këtë aplikacion mirëpo kjo ka qenë si pasojë e disa testime ... Lexo me teper »

5 OPSIONE TĖ DOBISHME QĖ OFRON FACEBOOK

acebook di shumë gjëra rreth jush, disa prej të cilave mund të jenë tepër të dobishme për vetë përdoruesit. Më poshtë po ju sjellim disa ops ... Lexo me teper »

Google Chrome ia merr 300 milionė pėrdorues rivalit Microsoft

Një nga produktet më të suksesshme të Google përveç motorit të kërkimit, është padyshim shfletuesi i saj, Chrome. Dhe 2016 ishte një vit epik p ... Lexo me teper »

Kina lėshon raketėn e saj mė tė fuqishme

Kina, që dëshiron të ketë rolin kryesor në eksplorimin hapësinor, lëshoi në hapësirë raketën më të fuqishme që ka ndërtuar nd ... Lexo me teper »

Surprizon Apple, do tė nxjerrė nė treg tri modele tė iPhone 8

Apple pritet të lansojë tre versione të iPhone 8 vitin e ardhshëm, duke përfshirë një celular të ri 5 inç. Kompania pritet të prezantojë ridiza ... Lexo me teper »

Twitter do tė shuajė shėrbimin Vine, sė shpejti!

Twitteri ka njoftuar se gjatë muajve të ardhshëm do të mbyllë shërbimin e shpërndarjes së videove, të cilin të gjithë e njohim me emrin Vine. ... Lexo me teper »

Ja si tė bleni biletėn mė tė lirė pėr udhėtimin tuaj me avion

Për të siguruar një biletë të lirë udhëtimi me avion gjithnjë kanë shërbyer faqet e internetit e thënë ndryshe blerjet online. Por, tashm ... Lexo me teper »

Sondazhi: Ja sa orė shpenzojnė shqiptarėt nė Facebook

Gati një e treta (31.5%), e përdoruesve aktivë të Facebook në Shqipëri shpenzojnë më shumë se 3 orë në ditë në këtë rrjet soc ... Lexo me teper »

Samsung Note 7 kushton 3.1 miliardė humbje pėr kompaninė!

Samsung ka zbuluar se tërheqja e Galaxy Note 7 do t’i kushtojë kompanisë 3 miliardë dollarë gjatë dy çerekëve të ardhshëm. Kompania po ashtu ka b ... Lexo me teper »

Mjedisi: sasia e oksigjenit nė atmosferė po bie

Ekspertët kanë regjistruar një ulje të vazhdueshme të sasisë së oksigjenit në atmosferë. Ky hulumtim është kryer në akujt e Groenlandës ... Lexo me teper »

Shpikja revolucionare: bateria qė zgjat 400 vjet

Skadenca e programuar mund të jetë një kujtim i së kaluarës falë një baterie në gjendje të zgjasë 400 vjet. Bëhet fjalë për një sh ... Lexo me teper »

Kėta aeroplanė nuk kanė dritare, por ambienti i jashtėm mund tė shihet shumė mė mirė

Brenda dhjetë vitesh, pritet të lansohet aeroplani pa dritare, që do të jetë më i lehtë dhe më i fuqishëm. ... Lexo me teper »

Rreziku qė vjen nga ripėrdorimi i shisheve plastike tė ujit

Në këto temperatura të nxehta është e rëndësishme të hidratohesh dhe nuk është i rrallë zakoni i ripërdorimit të shisheve plastike p ... Lexo me teper »

Ushtria amerikane braktis telefonat Android pėr tė kaluar nė iPhone

Ushtria e SHBA-së do t’i braktisë pajisjet mobile të bazuara në Android për të marrë Apple iPhone, thuhet sipas një raporti të fundit nga Komanda e Operaci ... Lexo me teper »

Nė Ditėn Botėrore tė Emoji-ve: Kėto janė emojit mė tė pėrdoruara nė botė

Një emoji flet më shumë se fjalët, dhe mund të shprehë në përpikëri atë që e keni në mendje dhe shpirt. ... Lexo me teper »

Hakerėt vjedhin miliona euro prej bankave

Autoritetet tajvaneze janë duke u munduar të zbulojnë se si hakerët kanë menaxhuar të vjedhin miliona prej bankomatëve. ... Lexo me teper »

Erdogan: Ushtrinė do ta pastrojmė, tradhtarėt do ta paguajnė shtrenjtė

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka deklaruar se ata që tentuan grusht shtetin janë tradhtarë të Turqisë. ... Lexo me teper »

iPhone 7 me bateri 14 pėr qind mė tė madhe se iPhone 6S

Me afrimin e muajit shtator, kur pritet lansimi i iPhone 7, thuhet janë zbuluar detajet për baterinë e telefonit të ri të Apple-it. ... Lexo me teper »

Solar Impulse 2 mbėrrin nė Kajro duke plotėsuar etapėn e 16-tė

Avioni Solar Impulse 2 i cili punon me energji diellore ka plotësuar etapën e 16-të me sukses, duke kryer udhëtimin Seville-Kajro. ... Lexo me teper »

Mark Zuckerberg prezanton pajisjen e re nė pėrpjekje pėr tė lidhur botėn me internet

“Në rrugëtimin tonë për të lidhur botën me internet, sot kemi prezantuar “OpenCellular”, që është një pajisje wireless për të ofruar lidhje ... Lexo me teper »

Scroll To Top

Bashkim Bajraktari - Zgjidhja e problemeve familjareBashkim Bajraktari - Zgjidhja e problemeve familjare

Bashkim Bajraktari - Zgjidhja e problemeve familjare