BIE SISTEMI I TWITTER

Twitter është jashtë funksionit për përdoruesit në mbarë botën. ... Lexo me teper »

SAMSUNG PADITET ME 3 MILIONË DOLLARË, KJO ËSHTË ARSYEJA!

Kompania koreane Samsung është paditur në një gjykatë në Teksas nga PACid technologies, e cila është një kompani amerikane për enkriptimin e të dhënave. ... Lexo me teper »

APLIKACIONI ME TË CILIN MUND TË KONTROLLONI USHQIMET NË FURRË!

Kompania e njihur e pajisjeve elektrike, Electrolux ka nisur një formë të re të punës. Bëhet fjalë për shporetat e saj të cilët mund të jenë më të lehtë për tu përdorur në kuzhinë. ... Lexo me teper »

WHATSAPP GARANTON PËRDORUESIT: TË DHËNAT TUAJA JANË TË SIGURTA

Siç e dimë të gjithë, WhatsApp është në pronësi të Facebook dhe ka më shumë se 1.5 miliardë përdorues. Disa prej tyre e dinë se Facebook bleu rrjetin e mesazheve në vitin 2014 dhe disa ... Lexo me teper »

RUAJTJA E PRIVATËSISË ONLINE, JA DISA KËSHILLA PËR TË MBROJTUR TË DHËNAT TUAJA

Skandali i fundit i mbledhjes së të dhënave të 50 milionë përdoruesve të Facebook, ka rikthyer në qendër të vëmendjes debatin mbi privatësinë online. ... Lexo me teper »

TELEFONI I PARË VJEN ME DY PRERJE NË EKRAN

ZTE Iceberg është telefoni për të cilin informacioni i parë ka rrjedhur në mënyrë interesante. Fotografitë e pajisjes së ardhshme u shfaqën në World Design Guide, përmes formës që telef ... Lexo me teper »

S’KA PRIVATËSI, FACEBOOK UA LEXON ÇDO MESAZH QË SHKRUANI

Ju mund të supozoni se bisedat e dërguara në Facebook Messenger janë plotësisht private. Por do të gabonit. ... Lexo me teper »

KËTO JANË TRI MËNYRA SE SI TA MBUSHNI IPHONE-IN TUAJ MË SHPEJTË

Doni ta karikoni iPhone-in tuaj më shpejt? Është e mundur nëse i aplikoni këto tri rregulla. Janë tre hapa të lehtë për të shpejtuar kohën që duhet për të ngarkuar iPhone tuaj, në raste ... Lexo me teper »

RISI NGA APPLE, JA ÇFARË DO TË SJELLË NË TREG

Apple është duke punuar që të sjellë modelin e parë me formë të lakuar. Kompania e famshme raportohet se ka finalizuar idenë që të sjellë modelin e parë të ashtëquajtur “banane”. Ka ... Lexo me teper »

NASA NDËRTON AEROPLANIN “PA ZHURMË”, AI MUND TË FLUTUROJË NGA LONDRA NË NJU JORK PËR VETËM TRI ORË

NASA ka porositur një aeroplan me anë të të cilit pretendohet se nga Londra në Nju Jork do të mund të shkohet për vetëm tri orë. ... Lexo me teper »

GOOGLE SJELL NJË SMARTPHONE EKONOMIK

Google tenton të rrisë linjën e tij të smartphone, Pixel, duke shkuar në fashën më të ulët të tregut. ... Lexo me teper »

SI NDIKOJNË RRJETET SOCIALE NË ATË QË MENDOJMË

Përdorues në Gjermani kalojnë nga pasiguria në revoltë: rrjetet sociale veprojnë pa na pyetur me gjurmët tona digjitale. Po a ka vërtet rrugëdalje? ... Lexo me teper »

SPACEX MERR LIÇENCËN PËR TË SJELLË INTERNET NË ÇDO CEP TË BOTËS

FCC sapo i ka dhënë lejen SpaceX për të lëshuar një rrjet global interneti duke përdorur 4,425 satelitë nga hapësira. ... Lexo me teper »

INSTAGRAM-I SJELL LAJMIN E MADH PËR POSTIMET

Instagrami këtë herë vjen me lajmin e madh për postimet. ... Lexo me teper »

FACEBOOK PRANON SE KA TË DHËNA PËR TELEFONATAT DHE MESAZHET TUAJA! JA SI TI FSHINI

Facebook u përfshi në një skandal të madh ku u zbulua se janë marrë të dhënat e mijëra përdoruesve nga shoqëria Cambrige Analytica. ... Lexo me teper »

PROGRAMI “SPIUN” QË TREGON ÇDO SEKRET TË FSHEHUR NË INSTAGRAM

Gjithmonë na vjen inat kur kemi dikë Follow në Instagram dhe ata na kanë bërë Unfollow pa e kuptuar. ... Lexo me teper »

BEOGRAD, HAPEN PANAIRET E AUTOMJETEVE DHE MOTOÇIKLETAVE

Panairi i automjeteve “DDOR Bg Car Show 06” dhe Panairi i 12-të Ndërkombëtar i Motoçikletave, në të cilin 306 ekspozues prej rreth 20 vendeve prezantojnë 34 brende automobilistike me 42 pre ... Lexo me teper »

APPLE PRODHON NË MËNYRË SEKRETE EKRANE MICROLED

Apple është duke prodhuar në mënyrë sekrete ekrane me rezolucion Full HD MicroLED, të cilat janë më të ndritshme, më të holla dhe me efiçencë energjie se sa ekranet e tanishme. ... Lexo me teper »

AKSIONET E FACEBOOK-UT PËSOJNË HUMBJEN MË TË MADHE DITORE NË 6 VITET E FUNDIT

Aksionet e Facebook-ut të hënën kanë shënuar humbjen më të madhe ditore në gjashtë vitet e fundit, pasi paraprakisht gjiganti i medias sociale u trondit nga raportet të cilat zbuluan njërë ... Lexo me teper »

MCLAREN HEDH NË TREG “PANTERËN E ZEZË”

Edicionet speciale të makinave zakonisht janë për koleksionistët, por në rastin e McLaren 570GT MSO Black Collection, është vetëm për ata që mund të paguajnë 200 000 euro për supermakinë ... Lexo me teper »

Scroll To Top

Sulejman Rustemi - Sprovat e kësaj bote

Sulejman Rustemi - Sprovat e kësaj bote

Sulejman Rustemi - Sprovat e kësaj bote