Organizime

Feed Subscription

Adem Jasharit (VIDEO)

Kenga kushtuar Adem Jasharit, kenduar nga rapsodet Ali Krasniqi & Ise Llapqeva ne Manifestimin Kandili Ndricues, me 05.05.2011, ne Prishtine. ... Lexo me teper »

Manifestimi Kandili Ndriçues ne Klan Kosova

Lajmet qendrore ne Klan Kosova per Manifestimin Kandili Ndriçues ... Lexo me teper »

Tribuna Islame në Xhaminë Mërgimi në Afoltern am Albis ( VIDEO )

Tribuna Islame në Xhaminë Mërgimi në Afoltern am Albis ... Lexo me teper »

AKEA: “Festo ëmbël, festo ndërgjegjshëm”

Në vazhdën e aktiviteteve të OJQ “AKEA” (Asociacioni për Kulturë, Edukim dhe Arsim), sot, me rastin e përvjetorit të tretë të Pavarësisë s ... Lexo me teper »

Tribun në Wetzikon me rastin Ditlindjes se Muhamedit a.s. nën Moton Meshir për Botërat (Video)

Tribun në Wetzikon me rastin Ditlindjes se Muhamedit a s nën Moton Meshir për Botërat 12. 02.2011 (Video) ... Lexo me teper »

Tribuna “Shëndeti i femrës” - ( VIDEO )

AKEA organizoi tribunën me temën “Shëndeti i femrës”, nën moton “Merre kontrollin mbi trupin tënd, zbulimi i hershëm shpëton jetë” ... Lexo me teper »

Falja e Kurban Bajramit në Shqipëri

Dhjetëra mijëra besimtarë myslimanë kanë mbushur bulevardin për të falur Kurban Bajramin. ... Lexo me teper »

Kurban Bajrami në Tiranë

Program fetsiv ne sheshin "Sulejman Pasha" ... Lexo me teper »

Manifestimi i Bajramit, njoftim nga Bashkësia Islame e Kosovës

Bashkësia Islame e Republikës së Kosovës, nëpërmjet një komunikate, njoftojn opinionin e gjerë dhe besimtarët muslimanë se manifestimi qendrore p ... Lexo me teper »

Simpozium mbi jetën dhe veprën e H. Hafiz Sabri Koçit

Në referatin e tij: “Vlerësime rreth personalitetit të Hafiz Sabri Koçit”, teologu Evans Drishti, ka mbledhur vlerësime të shumta nga personalitete të shumta t ... Lexo me teper »

Dita e dytë e vizitës së kryeministrit të Republikës së Turqisë në Kosovë

Në Universitetin e Prishtinës, atij iu dha titulli “Doctor Honoris Cause” me ç’rast u vlerësua lart përkrahja e Turqisë dhe kryeministrit Erdogan dhënë ... Lexo me teper »

Mikpritje e fuqishme e kryeministrit Erdogan në Prizren

Ai tha se Kosova është ndër vendet më të bukura të botës. ... Lexo me teper »

Arabia Saudite e gatshme për Haxhin 2010

Nga Arabia Saudite raportohet se përgatitjet për Haxhin e sivjetmë janë në fund e sipër për pritjen e miliona haxhilerëve nga tërë bota. ... Lexo me teper »

U nisën besimtarët e parë nga Kosova për në vendet e shenjta

Organizuar nga Kryesia e Bashkësisë Islame, sot nga Kosova, në vijë tokësore me tre autobus për në vendet e shenjta, Mekë e Medinë, për të kryer ... Lexo me teper »

AKEA pranë nxënësve të shkollave fillore në fshatrat e Prishtinës

Departamenti për Rini dhe Sport pranë Asociacionit për Kulturë, Edukim dhe Arsim (AKEA), përmes një organizimi, u dhuroi çanta shkollore nxënësve të ... Lexo me teper »

U bë përurimi i filmit dukumentar dhe artistik “Shtatë ditët dhe shtatë qiejt e namazit”

Nën organizimin e Bashkësisë Islame të Republikës së Kosovës, në Kinemanë ABC në Prishtinë në praninë e shumë mysafirëve u b ... Lexo me teper »

"Edhe një herë drejtë besimit"

Ne Prishtine mbahet ligjerate nga Mr. Ferid Piku dhe Bashkim Mehani... ... Lexo me teper »

Vizioni Rinor i Partisë së Drejtësisë – Turnir futbolli për nder të Fitër Bajramit

Vizioni Rinor i Partisë së Drejtësisë, për nder të Festës së Fitër Bajramit organizoi turnir në Futboll mes degëve të ndryshme të Vizio ... Lexo me teper »

Program për fëmijë nga AKEA për nder të Fitër Bajramit

Në Qendrën Kulturore AKEA në Prishtinë, në kuadër të aktiviteteve festive për nder të Festës së Fitër Bajramit, u mbajt një program kul ... Lexo me teper »

“Shporta e Ramazanit” në Podujevë

Gjatë këtij muaji të Ramazanit që lamë pas, në qytetin e Podujevës u realizua projekti bamirës tashmë tradicional “Shporta e Ramazanit” nga Asociacioni ... Lexo me teper »

Scroll To Top

Sulejman Rustemi - Sprovat e kësaj bote

Sulejman Rustemi - Sprovat e kësaj bote

Sulejman Rustemi - Sprovat e kësaj bote