Organizime

Feed Subscription

Zvicra rikujton ndodhinė e Israsė dhe Miraxhit

Nisur nga fakti se në mesin e popullatës muslimane të Ballkanit, në këtë rast, edhe atyre të cilët jetojnë dhe punojnë në perëndim, ësh ... Lexo me teper »

FAMILJA, NĖ FOKUSIN E QENDRAVE ISLAME NĖ PERĖNDIM

Me 8 Prill 2012, dita e Diel, pas namazit të drekës, në Qendrën Kulturore të Wetzikonit u organizua tribunë e hapur rreth pozitës së familjes në Islam dhe ... Lexo me teper »

Bashkėsia Islame Shqiptare “Bashkimi” – Nürnberg, organizoi seminar dhe tribunė

Duke pasur parasysh rëndësinë e madhe që ka rinia në përçimin e mesazhit islam, Qendra islame “Bashkimi” – Nürnberg, në ambientet e saj, organizoi semina ... Lexo me teper »

“Vijmė edhe njė herė!”

Në kujtim të përvjetorit të katërmbëdhjetë të rënies së Jasharëve, Asociacioni për Kulturë, Edukim dhe Arsim (AKEA), në bashk ... Lexo me teper »

Qendra kulturore Islame St-Imier nė Zvicėr organizon tribunė me temė “Ta njohim Muhammedin alejhi selam”

Me datë 25 shkurt viti 2012 pas namazit të Akshamit në Qendrën kulturore Islame St-Imier në Zvicër u organizua tribunë me rastin e muajit të lindjes së Pro ... Lexo me teper »

“Studenti, Fuqia e ndryshimit” - Kampanja me rastin e ditės ndėrkombėtare tė studentit

Në kuadër të ditës ndërkombëtare të studentëve, 21 shkurtit, Forumi Rinor Islam organizoi kampanjë në nivel republikan me moto: “Studenti, Fuqia e ndr ... Lexo me teper »

BMS-Drita me njė tjetėr simpozium nė Londėr

Shoqata e Myslimanëve të Ballkanit Drita (BMS-Drita) në Londër, organizoi simpoziumin e dytë në radhë për femra. Më 18 shkurt 2012, u mbajt në Lond ... Lexo me teper »

Asociacioni pėr Kulturė, Edukim dhe Arsim (AKEA) shpall konkursin letrar “Vijmė edhe njė herė”

Asociacioni për Kulturë, Edukim dhe Arsim (AKEA) shpall konkursin letrar “Vijmë edhe një herë” me rastin e përvjetorit të rënies heroike të Shaban, Adem dh ... Lexo me teper »

Myftenia Shkodėr Organizon edicionin e parė tė librit Islam

Me iniciativë të Myftinisë Shkodër pasditën e së shtunës më 4 shkurt 2012, në mjediset e bibliotekës “Marin Barleti” është organizuar Panair ... Lexo me teper »

Nė Kumanovė u pėrmbyll fushata “Ta njohim Muhamedin (alejhi selam)!”

Në Shtëpinë e Kulturës në Kumanovë përfundoi fushata, e cila pati nisur nga Kërçova, në Tetovë, në Shkup së fundmi, që për ... Lexo me teper »

Zvicra shėnon ditėlindjen e Pejgamberit s.a.v.s.

Me një program madhështor dhe me një prezencë të madhe nga muslimanë dhe zviceranë të feve tjera, Qendra Kulturore Islamo-Shqiptare e Wetzikonit në Kantoni ... Lexo me teper »

Manifestim i organizuar nga Xhamia Drita Duisburg Gjermani

Me 04.02.12 xhamia Drita Duisburg njekohesisht antare e unionit te qendrave islame shqiptare ne Gjermani (UIAZD) organizoi manifestimin: Muhamedi a.s Pishtar ndriçues. Nga qellimet e ketij mani ... Lexo me teper »

Edhe Kėrēova pėrkujton Muhammedin a.s.

Me një sërë aktivitetesh, ka vazhduar fushata përvjetore me temë: “Ta njohim Muhammedin salAll-llahu alejhi ve sel-lem” Në shenjë përkujtimore dhe respekti p ... Lexo me teper »

“Profeti Muhamed a.s. – Shembulli mė i bukur”

Tiranë – Komuniteti Musliman i Shqipërisë, përkujtoi sot lindjen e Profetit Muhamed (a.s.), ku përveç ceremonive fetare, u zhvillua edhe një simpozium me temë ... Lexo me teper »

Filloi fushata “Ta njohim Muhammedin s.a.v.s.” me ekspozitėn e realizuar nė Tetovė

Më datë 02.02.2012, në Galerinë e Arteve në Tetovë u bë hapja solemne e ekspozitës “Me art ne flasim” që realizohet në kuadër të fushat ... Lexo me teper »

EKSPOZITA "Me art ne flasim"

F T E S Ë Forumi Rinor Islam ju fton të merrni pjesë në kampanjën “Ta njohim Muhammedin a.s.” të cilën e organizon me rastin e përkujtimit të ditë ... Lexo me teper »

Nė Prishtinė mbahet tribuna “Namazi, a e kemi kuptuar?!”

Në Qendrën Kulturore “AKEA” në Prishtinë, në praninë e 350 pjesëmarrësve u mbajt tribuna nën emërtimin: “Namazi, a e kemi kuptuar?!”. Abdullah Y&# ... Lexo me teper »

Takim me mėrgatėn nė xhaminė e Zaskokit

Të mërkurën me 27 korrik në organizim të hoxhës së fshatit Zaskok të Ferizajt, zotëri Hamdi Çerkinit u zhvillua një takim me mërgatë ... Lexo me teper »

Mirush Kabashi - Trėndafili i Ēamėrisė (VIDEO)

Manifestimi 'Kandili Ndriçues' 05.05.2011, Salla 1 Tetori - Prishtinë Organizatorë: Fondacioni i Rinisë Islame - Cyrih Asociacioni për Kulturë Edukim dh ... Lexo me teper »

Adem Jasharit (VIDEO)

Kenga kushtuar Adem Jasharit, kenduar nga rapsodet Ali Krasniqi & Ise Llapqeva ne Manifestimin Kandili Ndricues, me 05.05.2011, ne Prishtine. ... Lexo me teper »

Scroll To Top


Bashkim Bajraktari - Qetėsia vjen prej Allahut

Bashkim Bajraktari - Qetësia vjen prej Allahut