Organizime

Feed Subscription

Myftenia Shkodėr Organizon edicionin e parė tė librit Islam

Me iniciativë të Myftinisë Shkodër pasditën e së shtunës më 4 shkurt 2012, në mjediset e bibliotekës “Marin Barleti” është organizuar Panair ... Lexo me teper »

Nė Kumanovė u pėrmbyll fushata “Ta njohim Muhamedin (alejhi selam)!”

Në Shtëpinë e Kulturës në Kumanovë përfundoi fushata, e cila pati nisur nga Kërçova, në Tetovë, në Shkup së fundmi, që për ... Lexo me teper »

Zvicra shėnon ditėlindjen e Pejgamberit s.a.v.s.

Me një program madhështor dhe me një prezencë të madhe nga muslimanë dhe zviceranë të feve tjera, Qendra Kulturore Islamo-Shqiptare e Wetzikonit në Kantoni ... Lexo me teper »

Manifestim i organizuar nga Xhamia Drita Duisburg Gjermani

Me 04.02.12 xhamia Drita Duisburg njekohesisht antare e unionit te qendrave islame shqiptare ne Gjermani (UIAZD) organizoi manifestimin: Muhamedi a.s Pishtar ndriçues. Nga qellimet e ketij mani ... Lexo me teper »

Edhe Kėrēova pėrkujton Muhammedin a.s.

Me një sërë aktivitetesh, ka vazhduar fushata përvjetore me temë: “Ta njohim Muhammedin salAll-llahu alejhi ve sel-lem” Në shenjë përkujtimore dhe respekti p ... Lexo me teper »

“Profeti Muhamed a.s. – Shembulli mė i bukur”

Tiranë – Komuniteti Musliman i Shqipërisë, përkujtoi sot lindjen e Profetit Muhamed (a.s.), ku përveç ceremonive fetare, u zhvillua edhe një simpozium me temë ... Lexo me teper »

Filloi fushata “Ta njohim Muhammedin s.a.v.s.” me ekspozitėn e realizuar nė Tetovė

Më datë 02.02.2012, në Galerinë e Arteve në Tetovë u bë hapja solemne e ekspozitës “Me art ne flasim” që realizohet në kuadër të fushat ... Lexo me teper »

EKSPOZITA "Me art ne flasim"

F T E S Ë Forumi Rinor Islam ju fton të merrni pjesë në kampanjën “Ta njohim Muhammedin a.s.” të cilën e organizon me rastin e përkujtimit të ditë ... Lexo me teper »

Nė Prishtinė mbahet tribuna “Namazi, a e kemi kuptuar?!”

Në Qendrën Kulturore “AKEA” në Prishtinë, në praninë e 350 pjesëmarrësve u mbajt tribuna nën emërtimin: “Namazi, a e kemi kuptuar?!”. Abdullah Y&# ... Lexo me teper »

Takim me mėrgatėn nė xhaminė e Zaskokit

Të mërkurën me 27 korrik në organizim të hoxhës së fshatit Zaskok të Ferizajt, zotëri Hamdi Çerkinit u zhvillua një takim me mërgatë ... Lexo me teper »

Mirush Kabashi - Trėndafili i Ēamėrisė (VIDEO)

Manifestimi 'Kandili Ndriçues' 05.05.2011, Salla 1 Tetori - Prishtinë Organizatorë: Fondacioni i Rinisë Islame - Cyrih Asociacioni për Kulturë Edukim dh ... Lexo me teper »

Adem Jasharit (VIDEO)

Kenga kushtuar Adem Jasharit, kenduar nga rapsodet Ali Krasniqi & Ise Llapqeva ne Manifestimin Kandili Ndricues, me 05.05.2011, ne Prishtine. ... Lexo me teper »

Manifestimi Kandili Ndriēues ne Klan Kosova

Lajmet qendrore ne Klan Kosova per Manifestimin Kandili Ndriçues ... Lexo me teper »

Tribuna Islame nė Xhaminė Mėrgimi nė Afoltern am Albis ( VIDEO )

Tribuna Islame në Xhaminë Mërgimi në Afoltern am Albis ... Lexo me teper »

AKEA: “Festo ėmbėl, festo ndėrgjegjshėm”

Në vazhdën e aktiviteteve të OJQ “AKEA” (Asociacioni për Kulturë, Edukim dhe Arsim), sot, me rastin e përvjetorit të tretë të Pavarësisë së ... Lexo me teper »

Tribun nė Wetzikon me rastin Ditlindjes se Muhamedit a.s. nėn Moton Meshir pėr Botėrat (Video)

Tribun në Wetzikon me rastin Ditlindjes se Muhamedit a s nën Moton Meshir për Botërat 12. 02.2011 (Video) ... Lexo me teper »

Tribuna “Shėndeti i femrės” - ( VIDEO )

AKEA organizoi tribunën me temën “Shëndeti i femrës”, nën moton “Merre kontrollin mbi trupin tënd, zbulimi i hershëm shpëton jetë” ... Lexo me teper »

Falja e Kurban Bajramit nė Shqipėri

Dhjetëra mijëra besimtarë myslimanë kanë mbushur bulevardin për të falur Kurban Bajramin. ... Lexo me teper »

Kurban Bajrami nė Tiranė

Program fetsiv ne sheshin "Sulejman Pasha" ... Lexo me teper »

Manifestimi i Bajramit, njoftim nga Bashkėsia Islame e Kosovės

Bashkësia Islame e Republikës së Kosovës, nëpërmjet një komunikate, njoftojn opinionin e gjerë dhe besimtarët muslimanë se manifestimi qendrore p ... Lexo me teper »

Scroll To Top


" frameborder="0" allowfullscreen>

Bashkim Bajraktari - Shpėtimi ynė lidhja me Zotin

Bashkim Bajraktari - Shpëtimi ynë lidhja me Zotin