Lajmerime

Feed Subscription

Hapet në Prishtinë ekspozita “Bashkëjetesa ndërfetare, vlerë e trashëgimisë”

Është hapur në Prishtinë ekspozita me temën “Bashkëjetesa ndërfetare- vlerë e trashëgimisë”, qëllim i së cilës është promovimi i trashëgimisë dhe vlerave kulturore shqiptare. ... Lexo me teper »

Arrestohet një person i dyshuar për ‘kanosje’

Policia në Mitrovicë në orët e mesditës të së hënës i është përgjigjur një rasti me elemente të veprës penale ‘kanosje’, ... Lexo me teper »

Mustafa merr pjesë në samitin “Partneriteti për Prosperitet Global”

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, gjatë vizitës së tij në SHBA sot mori pjesë në samitin “Partneriteti për Prosperitet Global”, t ... Lexo me teper »

Forumi Rinor Islam, me sukses, realizoi Mbrëmje Kuranore në Shkup, Kumanovë, Tetovë dhe Kërçovë

Edhe sivjet Forumi Rinor Islam, me sukses realizoi, Mbrëmjet Kuranore me lexues të shquar. ... Lexo me teper »

E rrallë, nëna në vdekje klinike prej 4 muajsh, lind fëmija

Mamaja e tij u deklarua e vdekur klinikisht më 20 shkurt të këtij viti pas një hemorragjie në tru, i cili doli jashtë funksioni dhe është e pamundur për ta ... Lexo me teper »

Maqedoni - Shtyhet sërish vlerësimi i ndërkombëtarëve

Me kërkesë të liderëve të katër partive politike në vend, ambasadorët e BE-së dhe SHBA-ve nw Shkup kanë shtyrë për nesër publikimin e r ... Lexo me teper »

13 vjeçari mysliman shpërblehet me mirënjohje në Britani, shpëtoi shokët nga zjarri

Nje djalosh mysliman 13 vjecar nga qyteti Bradford i Anglise eshte shperblyer me mirenjohje, pasi ka shpetuar nga zjarri dy moshatare te tij. ... Lexo me teper »

Kosovë, BIK: Hapet sesioni shkencor "Kurani te shqiptarët"

Sot më 26 dhjetor 2015, në Prishtinë hap punimet Sesion shkencor "Kurani te shqiptarët", që organizohet nga Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosov ... Lexo me teper »

Kosovë, BIK: Organizohet promovimi i veprës "Ligjërime për fenë e atdheun I-II"

Sot më 24 nëntor 2015 në Prishtinë, Kryesia e BIK organizon promovimin e veprës "Ligjërime për fenë e atdheun I-II" të Myftiut Naim ef. Tërn ... Lexo me teper »

Umreja - Vizita e Qabes

Umre në sheriatin Islam është: veshja e Ihramit, Tavafi ( 7 sjellje rreth Qabes), Sa'ji (defilimi mes dy kodrinav Safa dhe Merve) dhe rruarja apo shkurtimi i flokëve. ... Lexo me teper »

Telegram urimi për Fiter Bajramin!

Me rastin e festës së Fiter-Bajramit me 17.07. 2015,ditë e premte, kamë kënaqësi që në emër të Departamentit për Diasporë të Kryesis ... Lexo me teper »

Shqipëri, Kryetari Bruçaj pret zëvendësministrin e Çështjeve Islame dhe Vakëfeve të Kuvajtit

Kryetari Bruçaj pret zëvendësministrin e Çështjeve Islame dhe Vakëfeve të Kuvajtit Kryetari i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë priti në nj ... Lexo me teper »

Zvicër : Fondacioni i Rinisë Islame i Zvicrës, nismë për mbështetjen e Shqiptarëve të Kumanovës

Fondacioni i Rinisë Islame i Zvicrës njofton të gjithë bashkëatdhetarët në diasporë se ka filluar të grumbullojë ndihma humanitare për vëlle ... Lexo me teper »

4 Rregullat se cduhet te bësh kur gjen sende të humbura

1. Nëse sendi i gjetur është i pavlerë, pra diçka që shihet si parëndësi nga njerëzit, si p.sh. një kok& ... Lexo me teper »

Lista Serbe do ta votojë Specialen, por jo FAK-un

Krijimi i Gjykatës Speciale për krimet e supozuara të UÇK-së pritet ta rikthejë Listën Serbe në Kuvendin e Kosovës, pas bojkotit gati dymujor. ... Lexo me teper »

Emisioni"Mëngjesi me Rtv Islam",

Dëgjues dhe Teleshikues të Radiotelevizionit Islam. Ju njoftoj që nesër në Emisionin "Mëngjesi me Rtv Islam", në orën 8:30-të,do të diskutoj ... Lexo me teper »

EMISIONI “MËNGJESI ME RTVISLAM”,,

“Vrasja e 3 të rinjëve Myslimanë, Heshtja mediatike dhe reagimet pas saj” ishte tema kryesore e diskutuar gjerësisht në Emisionin e sotëm “Mëngjesi me RtvIslam ... Lexo me teper »

"Mëngjesi me Rtv Islam",

Dëgjues dhe Teleshikues të Radiotelevizionit Islam. Ju njoftoj që nesër në Emisionin "Mëngjesi me Rtv Islam", në orën 7:00-të, në pjesë ... Lexo me teper »

Mëngjesi me Rtv Islam..

Dëgjues dhe Teleshikues të Radiotelevizionit Islam. Ju njoftoj që nesër në Emisionin "Mëngjesi me Rtv Islam", në orën 8:00-të, të diskutojm ... Lexo me teper »

Së shpejti revista "SHENJA"

në shitje numri më i ri i revistës mbarkombëtare SHENJA ... Lexo me teper »

Scroll To Top

Sulejman Rustemi - Sprovat e kësaj bote

Sulejman Rustemi - Sprovat e kësaj bote

Sulejman Rustemi - Sprovat e kësaj bote