Ministri serb vazhdon ta mbrojë të dënuarin për krime lufte në Kosovë

Ministri i Mbrojtjes në Serbi, Aleksandar Vulin nuk po heq dorë nga qëndrimet e tij duke vazhduar ta mbrojë dhe ta glorifikojë, Vladimir Lazareviçin i cili është i dënuar nga Gjykata e Hagës ... Lexo me teper »

Heshtin politikanët, votuesit flasin nesër

Sot është dita e heshtjes zgjedhore, ndërsa nesër votuesit “flasin” me votën e tyre. ... Lexo me teper »

“Tahiri”, PS nuk autorizon arrestimin. Manja: Prokuroria s’ka prova

Deputetët e mazhorancës në Këshillin e Mandateve dhe Imunitetit nuk kanë dhënë votën pro heqjes së imunitetit për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. ... Lexo me teper »

Barzani thirrje diasporës kurde për "protesta"

Kreu i qeverisë rajonale kurde të Irakut, Mesut Barzani, ka kërkuar nga kurdët që jetojnë në SHBA dhe Evropë që të zhvillojnë protesta ligjore dhe paqësore për heqjen e sanksioneve ndaj r ... Lexo me teper »

Banka Islame për Zhvillim dhe D-8 nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi

Banka Islame për Zhvillim njoftoi se ka nënshkruar një memorandum mirëkuptimi me organizatën D-8 për të rritur përpjekjet e zhvillimit dhe ekspertizën, njohuritë dhe burimet e përbashkëta ... Lexo me teper »

Vuçiç: Synojmë marrëveshje historike me shqiptarët dhe jetë fqinjësore me boshnjakët

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, deklaroi se teknika e re, artileria dhe avionët e ushtrisë serbe nuk paraqesin kurrfarë kërcënimi për askënd, por se janë dëshmi se Serbia vlerëson ... Lexo me teper »

Tusk: Europa dëshiron të mbaj të hapur derën për Turqinë

Pavarësisht thashethemeve, samiti i liderëve të Bashkimit Europian (BE), i mbajtur të enjten në Bruksel, nuk rezultoi me ndërprerjen apo pezullimin e përpjekjes turke për anëtarësim në BE. ... Lexo me teper »

Çavusoglu: Turqia nuk përulet përballë imponimeve

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlut Çavusoglu në lidhje me bisedimet që do të zhvillohen me delegacionin e SHBA-ve për çështjen e vizave është shprehur se "Sigurisht që do të bashkëpuno ... Lexo me teper »

Rikthehen borxhet, në 8 muaj 65 mln euro punë të papaguara

Qeveria ka 65 milionë euro borxhe të papaguara ndaj kompanive private, vetëm për investimet në rrugë dhe ujësjellësa. ... Lexo me teper »

Për çfarë e informoi ministri Rikalo Ambasadorin amerikan Greg Delawie

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, njofton se ministri Nenad Rikalo ka takuar Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) në Prishtinë, Greg Delawie, me të cil ... Lexo me teper »

Basha: Antimafia, prova ligjore për përfshirjen e Tahirit

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka reaguar sërish lidhur me trafikun e drogës dhe përmendjen në përgjimet e autoriteteve italiane të ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. ... Lexo me teper »

Abrashi: Me fitoren tonë prishtinasit i presin projekte zhvillimore

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi, ka vazhduar të mërkurën prezantimin e Programit të tij zhvillimor për Prishtinën, i cili parasheh zbatimin e 320 projekteve, të ... Lexo me teper »

Visar Ymeri: PDK-ja po merr fund në Prizren

Me të bukurin vend e ka quajtur kryetari Visar Ymeri Prizrenin, në tubimin zgjedhor përmbyllës të Vetëvendosjes në këtë komunë. Ndërsa, ka shtuar se kjo komunë e ka më të shëmtuarin pus ... Lexo me teper »

Erdogan deklaron se nga Erbili nuk do të ketë fluturim drejt asnjë vendi

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan në një fjalim të mbajtur në takimin e 40 të krerëve lokalë në rezidencën presidenciale në Ankara deklaroi se hapësira ajrore e Turqisë drejt veriut t ... Lexo me teper »

Thaçi: Gjykata Speciale do të merret vetëm me krimet e supozuara, shqiptarët nuk kanë besim në këtë gjykatë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, duke folur në një debat të organizuar nga OJQ-të për “Perceptimin publik i Gjykatës Speciale të Kosovës: rreziqet dhe mundësitë”, ka qenë i ashpër ... Lexo me teper »

Kocijançiç: Dialogu Kosovë-Serbi po zhvillohet në bashkëpunim të ngushtë me SHBA-në

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, që po zhvillohet me ndërmjetësimin e Bashkimit Europian, gjithmonë e ka pasur përkrahjen e Shteteve të Bashkuara dhe ky bashkëpunim do të vazhdojë edhe më ... Lexo me teper »

Presidenti i Katalonjës nuk heq dorë nga "shpallja e pavarësisë"

Presidenti i Qeverisë Autonome të Katalonjës në lindje të Spanjës, Carles Puigdemont, ka thënë se nuk do të tërhiqet nga shpallja e njëanshme e pavarësisë. ... Lexo me teper »

Macron i gatshëm të ndërmjetësojë mes Qeverisë irakiane dhe kurdëve

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron ka shprehur dëshirën që të ndërmjetësojë midis qeverisë irakiane dhe kurdëve të cilët kërkojnë pavarësinë pas referendumit kontrovers. ... Lexo me teper »

Përmbytet varka me muslimanë të Arakanit, 12 të vdekur

Si pasojë e përmbytjes së varkës me muslimanë të Arakanit, të cilët përpiqeshin të iknin nga sulmet e ushtrisë së Mianmarit dhe të budistëve fanatikë për në Bangladesh, humbën jetën ... Lexo me teper »

Stoltenberg: Nuk duam një luftë tjetër të ftohtë me Rusinë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg të hënën deklaroi se Aleanca nuk dëshiron "një tjetër luftë të ftohtë" me Rusinë edhe pse anëtarët e saj janë të shqetësuar nga numr ... Lexo me teper »

Scroll To Top

Bashkim Bajraktari - Ti shtojmë punët e mira në peshoren e ditës së gjykimitBashkim Bajraktari - Ti shtojmë punët e mira në peshoren e ditës së gjykimit

Bashkim Bajraktari - Ti shtojmë punët e mira në peshoren e ditës së gjykimit