Në Shqipëri vazhdon numërimi i votave, PS në avantazh

Në Shqipëri vazhdon procesi i numërimit të votave, nga grupet e numërimit në Komisionet Zonale të Administrimit Zgjedhor, ku nga rezultatet paraprake Partia Socialiste e Shqipërisë është n ... Lexo me teper »

"Ju duhet ta kuptoni se Turqia nuk është një shtet i thjeshtë"

Ministri i Punëve të Jashtme të Turqisë Mevlüt Çavusoglu lidhur me bazën turke në Katar tha se “Ne treguam se qëllimi i këtyre bazave është mbrojtja e të gjithë vëllezërve tanë të ... Lexo me teper »

Shqipëria pret të finalizojë projektin TAP deri në vitin 2018

Punimet për projektin e Gazsjellësit Trans Adriatik (TAP) janë në vazhdim e sipër me ndërtimin e dy stacioneve për kompresorë, deklaroi zv/ministri i Shqipërisë për Energji dhe Industri, Il ... Lexo me teper »

Partitë politike: Nuk i’a japim postin e kryeparlamentarit Listës Serbe

Kërkesa e Listës Serbe që ta marrë postin e kryetarit të Kuvendit me kusht që ta përkrahë formimin e Qeverisë së re nuk po përkrahet nga drejtuesit e partive kryesore politike në vend si d ... Lexo me teper »

Maqedonia sot në fazën e verdhë!

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë prej dja ka alarmuar qytetarët që të kenë kujdes se sot Maqedonia sot është në Fazën e verdhë. ... Lexo me teper »

Trump shfajësohet: Nuk kam regjistrime të bisedave me Comey

Presidenti amerikan, Donald Trump theksoi të enjten se nuk posedon regjistrime të bisedave me ish-shefin e FBI-së, James Comey. ... Lexo me teper »

OKH “MERHAMET” VAZHDON TË SHPËRNDAJË PAKO NË LAGJET E SHKUPIT

Organizata Kulturore Humanitare “Merhamet” këtë Ramazan përveç bashkëpunimit që pati me organizatat tjera ndërkombëtare sot realizoi edhe bashkëpunimin me Fondacionin e Rinisë Islame me ... Lexo me teper »

Përse ju pickojnë mushkonjat më shumë se të tjerët

Ajo shprehja e famshme e gjakut të ëmbël, nuk ka të bëjë fare! Edhe në këtë rast, është një mënyrë popullore për të ''marrë me të mirë të sulmuarin”. ... Lexo me teper »

Në Kolumbi rrëmbehen 2 gazetarë holandezë

Dy gazetarë holandezë që kryenin xhirime për dokumentarë janë rrëmbyer nga një grup i armatosur në qytetin El Tarra të Kolumbisë. ... Lexo me teper »

Çfarë duhet të bëjë njeriu nëse pas abdesit sheh se ka harruar të lajë ndonjë pjesë ?

Nëse njeriu merr abdes dhe harron të lajë ndonjë prej pjesëve që duhet të lahen dhe kjo i kujtohet shpejt, atëherë ky person e lan atë pjesë dhe vazhdon renditjen me pjesët e tjera. ... Lexo me teper »

U martua me një grua shumë të bukur, por, ç’ndodhi pastaj

Një burrë u martua me një grua shumë të bukur. Pas një kohe, ndërsa burri ishte për tregti jashtë shtetit, gruaja e tij sëmuret rëndë, dhe si pasojë fytyra e saj shëmtohet aq tepër. ... Lexo me teper »

65.6 milionë njerëz të zhvendosur në mbarë botën

Një rekord prej 65.6 milionë banorësh janë refugjatë, azilkërkues ose të zhvendosur brenda globit, thotë agjencia e OKB-së për refugjatët. ... Lexo me teper »

Sulmi në Londër: Autori u mbajt 20 minuta përtokë nga vetë londinezët

Një burrë u vra dhe tetë të tjerë u plagosën jashtë një xhamie në veri të Londrës, pasi besimtarët po dilnin pas takimit për faljen në orëve e vona. ... Lexo me teper »

1 milion dollarë shpërblim kush gjen vrasësit e dy foshnjave

Qeveria Rajonale e Australisë Jugore ka deklaruar se do të japë 1 milion dollarë australian për ata që japin informacione mbi vrasësit e dy foshnjave gjatë viteve 2004-2010. ... Lexo me teper »

Trump pret Poroshenkon para Putinit!

Ukraina pret shumë nga takimi i Presidentit Trump me homologun e tij ukrainas Poroshenko. Ata të dy takohen para se Trump të takohet zyrtarisht me Presidentin e Rusisë Putin. ... Lexo me teper »

Histori prekëse, kështu kjo vajzë ua kishte paguar banorëve borgjet “veresi”

Një vajzë e panjohur kishte vizituar një numër shitoresh në komunen Visoko të Bosnjes, duke i paguar detyrimet e banoreve që kishin blerë ushqime “veresi”. Por ajo nuk kishte mbaruar me ka ... Lexo me teper »

Ky është iftari më i veçantë, ja ku u shtrua

Komuna e Zeytinburnos në Stamboll në vazhdën e shumë aktiviteteve që ka ndërmarrë për muajin e Ramazanit është edhe organizimi i iftarit në stacionin e metros së Marmaray-it në Kazlicesme ... Lexo me teper »

Haradinaj: I kemi votat për ta formuar Qeverinë

Kandidati për Kryeministër nga PDK-AAK-Nisma, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se tashmë ky koalicion ka siguruar votat e mjaftueshme për krijimin e institucioneve të reja. ... Lexo me teper »

Përplaset luftanija amerikane, zhduken shtatë anëtarë ekuipazhi

Shtatë anëtarë të ekuipazhit të Marinës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës janë zhdukur pasi anija e tyre luftarake është përplasur me një anije tregtare afër brigjeve të Japonisë. ... Lexo me teper »

Trump anulon marrëveshjen për Kubën

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka bërë të ditur sot anulimin e marrëveshjes së arritur ndërmjet vendit të tij dhe Kubës në vitin 2014, dhe në fjalimin në Majami dënoi regjimin brutal k ... Lexo me teper »

Scroll To Top

Bashkim Bajraktari - Ti shtojmë punët e mira në peshoren e ditës së gjykimitBashkim Bajraktari - Ti shtojmë punët e mira në peshoren e ditës së gjykimit

Bashkim Bajraktari - Ti shtojmë punët e mira në peshoren e ditës së gjykimit