Këndi i Familjes

Feed Subscription

Nėna 100 vjeēare muslimane, pėrkujdesje ndaj djalit tė saj tė paralizuar qe 63 vjet

Nëna 100 vjeçare muslimane, përkujdesje ndaj djalit të saj të paralizuar qe 63 vjet ... Lexo me teper »

Pesė Mėnyra Pėr Tė Pėrmirėsuar Sjelljen E Fėmijės Tuaj

Ja disa mënyra që përmirësojnë sjelljen e fëmijës tuaj ... Lexo me teper »

Ja disa zakone tė rėndėsishme pėr njė familje tė lumtur…

Mos u zini para fëmijëve, mos e leni pas dore partnerin dhe bisedoni sa më shumë të jetë e mundshme, janë këto vetëm disa detaje të familjeve të ... Lexo me teper »

Fjalėt pozitive , edukojnė fėmijė tė aftė

Nuk janë vetëm vlerësimi dhe lëvdatat, apo ndrydhja e ndjenjave të fëmijës, ato që përcaktojnë nivelin e besimit të fëmijës tek vetja. ... Lexo me teper »

Nėnė! Nuk ka si ti

Nënë! Ti ishe strehëza ime e parë, brenda së cilës më krijoi Zoti, brenda së cilës më dha shpirt, më formësoi dhe më rriti, derisa m ... Lexo me teper »

Tė drejtat e gruas, nė Kuran dhe nė Kanun

Këtë rast po e shfrytëzoj edhe unë, që simbolikisht të hedhë pak dritë mbi të drejtat e gruas nga këndvështrimi islam dhe atë shumë shk ... Lexo me teper »

Fatima El-Fihri, gruaja qė themeloi univerzitetin e parė nė botė

Edhe pse Evropa, shpesh me arsye, mburret me trashëgiminë e saj kulturore, kur është në pyetje arsimimi, asnjëri nga tre univerzitetet më të vjetër në ... Lexo me teper »

Ēfarė tregojnė vizatimet e fėmijėve pėr jetėn familjare?

Një studim i ri tregon se vizatimet e fëmijëve mund të jenë një shenjë e jetës familjare të tyre. ... Lexo me teper »

Njė mama e dashur zbeh dėmet e shkaktuara nga disiplina e rreptė

Përdorimi i disiplinës së rreptë tek sjelljet e padëshirura të fëmijëve ka qënë vazhdimisht një debat i nxehtë. Disiplina e rreptë gjat ... Lexo me teper »

Obeziteti tek fėmijėt: ndikojnė mė shumė genet apo mėnyra e jetesės sė prindėrve?

Studiuesit krahësuan peshën e fëmijëve biologjikë dhe atyre të adoptuar me peshën e prindërve për të përcaktuar nëse fëmijët i tra ... Lexo me teper »

Kur duhet fėmija juaj tė ketė celularė?

Të ketë apo mos të ketë celularë fëmija juaj, kjo është pyetja. Si prind, kur e dini nëse vajza apo djali juaj është gati për të pasur ... Lexo me teper »

Llogaria e nėnės

E bija dhjetë vjeçare, me sy që shkëlqenin nga gjallëria dhe mençuria, hyri në dhomën e nënës së saj dhe zgjati dorën mbi tavolinë. ... Lexo me teper »

Njėzet e njė mėnyra pėr tė krijuar marrėdhėnje mė tė afėrt me fėmijėn tuaj

Studimet tregojnë se na duhen të paktën pesë ndërveprime pozitive për çdo ndërveprim negativ për të mbajtur një marrëdhënje të s ... Lexo me teper »

Studim: Nėse nėna punon, fėmijėt nuk janė aktiv

Nëse një nënë është në punë ndodh që të jetë më pak e durueshme me fëmijët e saj. ... Lexo me teper »

Nėse keni fėmijė me siguri e dini se ēdo tė thotė stres prindėror dhe nuk jeni vetėm nė kėtė pėrjetim.

Nëse keni fëmijë me siguri e dini se çdo të thotë stres prindëror dhe nuk jeni vetëm në këtë përjetim ... Lexo me teper »

RĖNDĖSIA E JETĖS!

Një profesor, përballë klasës së filozofisë, pa thënë asnjë fjalë, merr një vazo të madhe dhe bosh dhe vazhdon duke e mbushur me topa golfi. ... Lexo me teper »

Bėhuni bashkėshorte tė burrave tuaj, jo nėna tė dyta

Çiftet që krijojnë familje për një jetë të lumtur tregohen shumë të kujdesshëm ndaj mbrojtjes së martesës dhe vazhdimit të ndjenjave ... Lexo me teper »

Dhjetė gabimet qė nuk duhet tė bėjnė baballarėt

Pavarësisht se sjellja e fëmijëve mund të na nervozojë shumë ndonjëherë, është mirë që të qetësoheni para se të disiplinoni. ... Lexo me teper »

Gjithēka nė njė pėrqafim!

Kur dёgjojmë mbi tragjeditë në botë, të tilla si cunami i tmerrshëm, mbi njerëzit e fëmijët e lënduar në vendet e varfra, apo mbi milio ... Lexo me teper »

Lidhja e fėmijės me xhamitė

Tirmidhiu transmeton nga Ebi Seid el-Hudariju r.a se i Dërguari s.a.v.s ka thënë : “Kur ta shihni dikë se po shkon në xhami dëshmoni se ai është besimtar”. Alla ... Lexo me teper »

Scroll To Top

Bashkim Bajraktari - Zgjidhja e problemeve familjareBashkim Bajraktari - Zgjidhja e problemeve familjare

Bashkim Bajraktari - Zgjidhja e problemeve familjare