Këndi i Familjes

Feed Subscription

Receta për pite me mish

Nuk mund të gjenit recetë më të shëndetshme për ditë të ftohta dhe me shi. Mund t’u marrin pak kohë në përgatitjen e tyre, por do ta harroni sapo të provoni shijen e tyre… ... Lexo me teper »

Kulaç me kajmak

Kulaçi me kajmak, e shndërron racionin në një moment relaksi dhe kënaqësie. ... Lexo me teper »

Truku i kuzhinierit/ Si të mos ngjitet peshku tek skara

Me siguri edhe juve ju ka ndodhur që peshku t’ju ngjitet tek skare. ... Lexo me teper »

Bëjeni bukën bajate të freskët sërish me sekretin e gjysheve

Shpesh na ndodh që të blejmë bukën dhe ajo të thahet pa arritur ta konsumojmë në kohën e duhur. Dhe në fakt, është një nga produktet ushqimore që përfundon më shpesh në koshin e plehra ... Lexo me teper »

Si të gatuani ravioli me hudhër dhe spinaq

Gatuajini raviolit me këtë recetë dhe do të provoni një shije ndryshe nga herët e tjera. Njihuni me përbërësit dhe mënyrën e përgatitjes. ... Lexo me teper »

Sekrete për të bërë krepa perfekte

Për të bërë krepa duhen pak gjëra: vezë, miell, qumësht dhe kripë. Ato përgatiten shumë thjeshtë, por nëse doni t’i bëni në mënyrë perfekte duhet të dini disa hile. ... Lexo me teper »

Si të bëni shtojcën për palpeta në katër mënyra

Po ju propozojnë katër shtojca për paletat përherë të shijshme! ... Lexo me teper »

Tregimi mbi babain që i ishte afruar vdekja dhe si ua ndau trashëgiminë 4 djemve të tij

Tregohet se një i parë fisi dhe një burrë i moçëm kishte katër fëmijë. Duke ndjerë se ishte afruar goxha me vdekjen, babai i kërkoi shërbëtorit që ti sjellë katër sëndukë me nga një ... Lexo me teper »

Si të kultivohet limoni

Limoni është një pemë e mrekullueshme agrume që është në dispozicion gjatë gjithë vitit, por në qoftë se jeni një kopshtar i pasionuar, pse të mos e provoni ta kultivoni vetë atë? ... Lexo me teper »

Shtoni edhe disa qofte me djathë në drekën tuaj

Qoftet janë një ushqim shumë i shijshëm dhe i lehtë. Receta e sotme e përgatitjes së qofteve me djathë dhe patate është shumë e thjeshtë, pak përbërës dhe shumë shije… ... Lexo me teper »

Vetëm 10 minuta dhe katër artikuj, do të keni tortë çokollate të shkëlqyeshme!

Nëse dëshironi të hani tortë, i keni dhjetë minuta kohë dhe këta katër artikuj, do ta plotësoni dëshiron tuaj. ... Lexo me teper »

Patate të pjekura me arra dhe salcë djathi

Qoftë erëzat, qoftë lloji i djathit që do përdorni për të shoqëruar patatet, janë në dorën tuaj. Mund të zgjidhni edhe një gjizë të ëmbël apo të kripur. ... Lexo me teper »

Panna Cotta

Panna Cotta është një ëmbëlsirë italiane, e cila njihet për thjeshtësinë e përgatitjes dhe shijen e saj të veçantë. Ka shumë variante sesi mund ta përgatisni, por ne kemi zgjedhur më t ... Lexo me teper »

5 gjërat që duhet të ndaloni së bëri për fëmijët tuaj

Çdo nënë do të bënte gjithçka për fëmijët, por nëse një mama nuk njeh kufij, më shumë se sa e ndihmon, ajo e dëmton vogëlushin e saj. “Ndihma” e një mamaje, qëllimi i mirë për t ... Lexo me teper »

Prindërit nga Kosova i dëshirojnë fëmijët e suksesshëm në Britani

Shqiptarët nuk largohen nga Kosova vetëm për të punuar. Ata janë shumë të suksesshëm në vendet ku jetojnë, derisa në Londër, nxënësit me prejardhje nga Kosova kanë ndihmuar në përmir ... Lexo me teper »

Ja pse nuk duhet ti puthni duart e foshnjave

Javët e para të të porsalindurit janë edhe javët më delikate të jetës së tij. Pasi ka kaluar 9 muaj në placentë, i rrethuar nga lëngu amniotik dhe i mbrojtur nga çdo faktor i jashtëm, i ... Lexo me teper »

Si të bëni petulla me lakra

Mund të përdorni lakra jeshile të të gjitha llojeve, madje, mund t’i mblidhni edhe vetë, nëse i njihni. Janë fare të thjeshta dhe shumë të shijshme. ... Lexo me teper »

Si të përgatisni kifle të buta dhe të shijshme?

Ëmbëlsira të preferuara të shumicës së njerëzve janë kiflet, të buta dhe të mbushura me fill të ëmbël apo të njelmët. ... Lexo me teper »

Dhurata më e mirë për evladin tënd

Secila shtëpi, të paktën, duhet ta posedojë një Kur’an. Në mos e pastë në gjuhën arabe, të paktën ta ketë një të përkthyer në gjuhën që e kupton më së miri. ... Lexo me teper »

Një plak shikonte fëmijët në breg të detit duke ndërtuar kullën nga rëra.

Një plak shikonte fëmijët në breg të detit duke ndërtuar kullën nga rëra. Pasi e përfunduan kullën e paramenduar për të cilën harxhuan ... Lexo me teper »

Scroll To Top

Bashkim Bajraktari - Ti shtojmë punët e mira në peshoren e ditës së gjykimitBashkim Bajraktari - Ti shtojmë punët e mira në peshoren e ditës së gjykimit

Bashkim Bajraktari - Ti shtojmë punët e mira në peshoren e ditës së gjykimit