Ligjërata

Feed Subscription

Automatizmi nė pėrgjigje udhėheqėsit!

Seria e Ligjëratave "Nën Hijen e Hadithit" [Sezoni i Ramazanit], Tema: Automatizmi në përgjigje udhëheqësit!, Ligjërues: Hoxhë Husamedin Abazi, Xhamia ... Lexo me teper »

Jakup Asipi - Gjate vitit 1986 EMOCIONUESE

Jakup Asipi - Gjate vitit 1986 EMOCIONUESE ... Lexo me teper »

Sot me gjak e pėrkujtojmė Luftėn e Bedrit - Hoxhė Halil Avdulli

Seria e ligjëratave - Jeta e Muhamedit a.s (SIRA). Xhamia "Gazi Ali Beg" - Vushtrri (27 Korrik 2013 - 19 Ramazan) ... Lexo me teper »

Agjėrimi ėshtė vetėm pėr Allahun - Sulejman Rustemi

Ligjëratë e mbajtur në xhaminë e Fondacionit të Rinisë Islame në Zyrih, në muajin Ramazan me datë 09 Korrik 2013 nga imami Sulejman Rustemi. Tema: Agj ... Lexo me teper »

Bėni 3 gjėra e mos i bėni 3 tė tjera!

Seria e Ligjëratave "Nën Hijen e Hadithit" [Sezoni i Ramazanit] Tema: 12- Bëni 3 gjëra e mos i bëni 3 të tjera! Ligjërues: Hoxhë Husamedin Abazi Xhami ... Lexo me teper »

Ibrahimi a.s. - Hoxhė Bedri SYLA

Cikli i ligjeratave Tregime Kur'anore - Mësime dhe përfitime, Ligjerata: 06.Ibrahimi a.s., Ligjerues: Bedri SYLA, Ligjerata është mbajtur në xhaminë e Skenderajt m ... Lexo me teper »

Mua me fute nė Xhennet, vetė hyre nė Xhehnem!!!

Seria e Ligjëratave "Nën Hijen e Hadithit" [Sezoni i Ramazanit] 04 - Mua me fute në Xhennet, vetë hyre në Xhehnem!!! Ligjërues: Hoxhë Husamedin Abazi X ... Lexo me teper »

Vetėvrasja

Ligjëratë e mbajtur në xhaminë e Fondacionit të Rinisë Islame në Zyrih, të Xhumanë nga imami Sulejman Rustemi. Tema: Vetëvrasja ... Lexo me teper »

A mbrohet Morali me Jo Moral?!

Pjes e shkeputur nga ligjërata "Ilmi dhe Gjysem ilmi!" ... Lexo me teper »

Tė pyesin ty pėr ciklin mujor...:222-223 -El Bekare - Bedri Syla

Komentim Kurani 222-223 El-Bekare,21.06.2013-Xhamia e Skenderajt. ... Lexo me teper »

Zgjidhi njerėzit qė fton nė Islam. Ligjėron: Ferid Piku

Ligjëron: Ferid Piku, tema: Zgjidhi njerëzit që fton në Islam ... Lexo me teper »

Ilaēi Ēudibėrės!

Ilaçi Çudibërës! Nen Hijen e Hadithit, Prof. Husamedin Abazi ... Lexo me teper »

Pema e xhehenemit - ZEKKUM

Prof. Husamedin Abazi, Pema e xhehenemit - ZEKKUM Nen hijen e hadithit ... Lexo me teper »

Cili ėshtė mėkati qė e shpejton dėnimin edhe nė kėtė botė?!

Prof. Husamedin Abazi Cili është mëkati që e shpejton dënimin edhe në këtë botë?! Nen hijen e hadithit ... Lexo me teper »

Bashkim Aliu: Nenshtrimi ndaj Pejgamberit s.a.v.s.

Ligjërues Bashkim Aliu, tema: Nenshtrimi ndaj Pejgamberit s.a.v.s. ... Lexo me teper »

Ballafaqimi me Realiteti - Prof. Sabaudin Jashari

Ligjëratë: Ballafaqimi me Realitetin, Ligjërues: Prof. Sabaudin Jashari, Qendra Kulturore AKEA, Prishtinë 28.05.02013 ... Lexo me teper »

Januz Leka - Nga brendesia e Ajetit kuptohet realiteti

Ligjerata e Xhumase e mbajtur ne Fondacionin e Rinise Islame ne Cyrih me 24.05.2013. Ligjerues Januz Leka, tema: Nga brendesia e Ajetit kuptohet realiteti ... Lexo me teper »

Bashkim Aliu - Pozita e gruas nė Islam

BASHKIM ALIU POZITA E GRUAS NË ISLAM ''TE JETOJME ME ISLAMIN'' ... Lexo me teper »

Dinari (€) mė i ēmueshėm i shpenzuar - Nėn hijen e hadithit

Prof. Husamedin Abazi. Dinari (€) më i çmueshëm i shpenzuar - Nën hijen e hadithit ... Lexo me teper »

Halil Avdulli - Si tė ndėrtojmė njė xhemat te shėndoshė

Ligjërues Halil Avdulli, tema: Si të ndërtojmë një xhemat te shëndoshë. Londër 11.05.2013 ... Lexo me teper »

Scroll To TopTribune Shkencore dhe islame e mbajtur me 19 Prill 2014 te Xhamia e Bardh ne Aaburg te Zvicres, Bashkim Aliu, Rufat Sherifi, Nehat Ismaili dhe Bashkim Bajraktari

Tribune Shkencore dhe islame te Xhamia e Bardh ne Aaburg te Zvicres

Tribune Shkencore dhe islame te Xhamia e Bardh ne Aaburg te Zvicres