Ture refuzon shampanjėn pėr shkaqe fetare

Ture refuzon shampanjën për shkaqe fetare. “Unë nuk pi, jam musliman, mbaje për vete”.

Mançester Siti triumfoi kundër Njukasllit me dy golat e shënuar nga Jaja Ture, dhe me këtë bëri një hap të madh drejt fititmit të kampionatit në Premier Ligë.Me këtë futbollistët kishin arsye për festë, u kënaqën duke festuar me shampanjë, mirëpo Ture vendosi besimin e tij para gjithçkaje.Pas përfundimit të ndeshjes Leskot dhe Ture morën si dhuratë një shampanjë, Leskot vendsoi që atë t’ja dhurojë Tures, por ai nuk e pranoi duke thënë:“Unë nuk pi, jam musliman, mbaje për vete”. /albtime/" frameborder="0" allowfullscreen>

1 komente

 • Sabri Vilanci-Suedi

  Selamun Alejkum,vêrte me g^zoje sjellja e Lojtarit,Ture kjo êshte Dêshmija se kurr,njeriu done dhe ka Besim dhe Frigên e Allahut Azzuevexhel,i ike te gjitha ato qe jane Harame,ndesa Fatkeqsishte ka tê tillê qe e perdorin pore inshalla vien deri tek kjo faqe Islame dhe e shofin se Si duhete njeriu ti shmangete Haramit,êshte shume letê kure done,dhe ka Frigen e Allahut Azzuevexhel:Selamun-Alejkum:Sabri Vilanci-Suedi11-05-2012:

 • Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  *


  Captcha

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  Scroll To Top

  Muhamed Asllani - Urdhërimi për të mirë dhe ndalimi nga e keqja  Muhamed Asllani - Urdhėrimi pėr tė mirė dhe ndalimi nga e keqja

  Muhamed Asllani - Urdhërimi për të mirë dhe ndalimi nga e keqja