Rrënoja mes flakëve dhe tymit: Pamje tragjike pas rrëzimit të avionit sipër shtëpive

Rrënoja të kapluara nga flakët dhe shtëllunga të rënda tymi, videoja e tmerrshme tregon pasojat e rrëzimit të avionit turk të mallrave në Kirgistan.

Rrënoja të kapluara nga flakët dhe shtëllunga të rënda tymi, videoja e tmerrshme tregon pasojat e rrëzimit të avionit turk të mallrave në Kirgistan.

Të paktën 37 persona u vranë kur avioni turk i “ MyCargo Airlines” u rrëzua në një lagje rezidenciale pranë Bishkekut.

Përplasja fatale plagosi 15 persona, gjashtë prej tyre fëmijë, sipas zyrtarëve të shëndetësisë vendase .

Qeveria e Kirgistanit, tha se të paktën 32 ndërtesa banimi janë shkatërruar në aksidentin fatal.

Shërbimet e urgjencës aktualisht janë në kërkim të kutive të zeza në vendin ku u rrëzua avioni, shkruan “RT”. /SYRI.net/

komente

Scroll To Top

Sulejman Rustemi - Sprovat e kësaj bote

Sulejman Rustemi - Sprovat e kësaj bote

Sulejman Rustemi - Sprovat e kësaj bote