Arda Turan bën iftar me çaj

Shumë prej futbollistëve muslimanë kanë filluar agjërimin e Muajit të Ramazanit. Njëri ndër ta është edhe futbollisti turk i Atletiko Madridit, Arda Turan. Ai ka postuar një foto në rrjetet sociale ku shihet duke bërë iftar me çaj.

Në foton e publikuar Arda ka shkruar: “Koha e Iftarit. Shpresoj që All-llahu të ketë pranuar agjërimin tonë”.

Shumë prej futbollistëve muslimanë kanë filluar agjërimin e Muajit të Ramazanit. Njëri ndër ta është edhe futbollisti turk i Atletiko Madridit, Arda Turan. Ai ka postuar një foto në rrjetet sociale ku shihet duke bërë iftar me çaj.Në foton e publikuar Arda ka shkruar: “Koha e Iftarit. Shpresoj që All-llahu të ketë pranuar agjërimin tonë”.Arda njihet si një praktikues i fesë islame. Mesazhe dhe foto të tilla kanë shpërndarë disa futbollistë eminentë botërorë, ndër mesin e tyre edhe shqiptari Shkodran Mustafi që luan për Valencian. /tesheshi.com/

komente

Scroll To Top

Sulejman Rustemi - Sprovat e kësaj bote

Sulejman Rustemi - Sprovat e kësaj bote

Sulejman Rustemi - Sprovat e kësaj bote